Inne książki tego autora

Dwie kochanki

Marek Harny

Pismak

Marek Harny

Sny wojenne

Marek Harny

Wolontariuszka

Marek Harny

Inne książki z tej kategorii

Kortyzol

Przemysław Gulda

Księżniczka

Lucyna Olejniczak

Lista obecności

Agata Kołakowska
Zdrajca

Kategoria: Literatura polska
Podziel się:
Druk na żądanie 34,00 zł
Druk na żądanie 34,00 zł
Cena inverso.pl: 34,00 zł
ISBN: 978-83-7961-409-7
Format: 140 mm x 205 mm
Liczba stron: 326
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 11-10-2007

Historia nie całkiem zwykłego księdza, który wbrew swej woli został wplątany w lustrację Kościoła. Konrad Halicki, zanim odkrył w sobie powołanie, daleko odbiegał od wzoru dobrze ułożonego, religijnego młodzieńca. Tym bardziej później starał się być dobrym kapłanem. Kochał góry i pracę z trudną młodzieżą. Pod presją otoczenia przyjął na siebie rolę tropiciela dawnych agentów, płacąc za to wysoką cenę. W powieści Harnego polska lustracja to niszczący żywioł, przed którym nie ma ucieczki. Dramat księdza Konrada poruszy każdego.

Za powieść Marka Harnego "Zdrajca", która będąc wołaniem o szacunek dla prawdy, stała się formą obrony przed szaleństwem tych, których oślepiła nienawiść, wydawnictwa Prószyński i S-ka oraz WAM otrzymały wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2008 w kategorii literackiej.

Marek Lubaś-Harny

Urodził się w Zabrzu w 1946 roku, wychował w Nowym Sączu, studia skończył w Warszawie. Od 1989 roku mieszka w Krakowie, pracuje jako dziennikarz. Debiutował w 1975 roku zbiorem opowiadań „Unieś mnie, wielki ptaku”. Opublikował też powieść „Kraina naszej tęsknoty” i opowiadania „Góry są w nas”, po czym zamilkł na kilkanaście lat. Dopiero w 2003 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się jego powieść "Urodzony z wiatru", a następnie "Lekcja miłości", "Pismak" i "Samotność wilków".

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Markiem Harnym
Harny o "Zdrajcy"