Inne książki tego autora

Franciszek Starowieyski. Bycza krew

Izabela Górnicka-Zdziech

Inne książki z tej kategorii

#Sława

Karolina Korwin Piotrowska

300 uczonych prywatnie i na wesoło. Tom 1

Andrzej K. Wróblewski

300 uczonych prywatnie i na wesoło. Tom 2

Andrzej K. Wróblewski
Przewodnik inteligentnego snoba według Franciszka Starowieyskiego

Kategoria: Biografie, wspomnienia
Podziel się:
Druk na żądanie 45,00 zł
Druk na żądanie 45,00 zł
Cena inverso.pl: 45,00 zł
ISBN: 978-83-8097-487-6
Format: 168 mm x 240 mm
Liczba stron: 208
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 30-03-2016

Któż z większą znajomością rzeczy może opowiedzieć o snobizmie niż człowiek, którego rodowe korzenie sięgają X stulecia i który zamieszkiwał w prawdziwym dworze otoczony służbą i guwernantkami, a zarazem wielki artysta, któremu nawet publiczne zniewagi zostają wybaczone? Jego barwne opowieści o bezpowrotnie minionym świecie ziemiaństwa, jego stylu i obyczajach są nieocenionym przewodnikiem dla szlachetnego snoba. 

W jaki sposób rozmawiać z ludźmi mniej inteligentnymi niż my? Których sentencji łacińskich nie wypada nie znać? Dlaczego kolekcjonować obrazy, a nie wyciągi z banku? Kiedy przeklinanie w towarzystwie pięknych kobiet jest mile widziane? Franciszek Starowieyski mówi o upadku sztuki i architektury, o ideale kobiecej urody i chorobliwie wstydliwej nagości, o kolekcjonerstwie i nieśmiertelności rzeczy. Kompedium wiedzy współczesnego erudyty w wydaniu Franciszka Starowieyskiego to pozycja ponadczasowa.

Franciszek Starowieyski

Wybitny grafik, malarz, scenograf. Profesor Europejskiej Akademii Sztuki. Autor dzieł o bogatej symbolice: plakatów, ilustracji, opracowań graficznych książek oraz obrazów. Miał ponad 200 wystaw w kraju oraz za granicą. Kolekcjonował antyki.

Izabela Górnicka-Zdziech

Dziennikarka. Debiutowała w 1992 roku na łamach „Nowego Świata”. Pracowała w Polskim Radiu, publikowała w „Spotkaniach”, „Nowym Państwie”, „Wydawcy”, w „Voyage”. W 2003 roku ukazały się jej „Rozmowy pod niebem” - niecodzienne wywiady ze znanymi artystami na temat wiary.