Inne książki tego autora

17 podniebnych koszmarów

Stephen King, Bev Vincent

Bazar złych snów

Stephen King

Bazar złych snów (audiobook CD)

Stephen King

Buick 8

Stephen King

Carrie

Stephen King

Inne książki z tej kategorii

Bazar złych snów

Stephen King

Bazar złych snów (audiobook CD)

Stephen King

Belgariada

David Eddings
Cmętarz zwieżąt

Kategoria: Fantastyka
Tytuł oryginału: Pet Sematary
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 23,70 zł Cena detaliczna: 32,00 zł
ISBN: 978-83-7648-608-6, 978-83-7648-124-1
Format: 142 mm x 202 mm
Liczba stron: 424
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 12-05-2009
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
e-book 18,90 zł
e-book 18,90 zł
Nasza cena: 18,90 zł Cena detaliczna: 25,60 zł
ISBN: 978-83-7648-746-5
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Wysyłamy natychmiast

Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru Stephen King zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła i z powrotem!


Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejscem - przytulną, przyjazną wiejską przystanią po zgiełku i chaosie Chicago. Cudowne otoczenie Nowej Anglii, łąki, las; idealna siedziba dla młodego lekarza, jego żony, dwójki dzieci i kota. Wspaniała praca, mili sąsiedzi - i droga, po której nieustannie przetaczają się ciężarówki. Droga i miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków, z napisem na bramie: CMĘTARZ ZWIEŻĄT (cóż, nie wszystkie dzieci znają dobrze ortografię...). 

Ci, którzy nie znają przeszłości, zwykle ją powtarzają... i nie chcą słuchać ostrzeżeń.

Stephen King napisał tę powieść podczas pobytu w wynajętym domku w Orrington, w stanie Maine. Fakt ten nic by nie znaczył, gdyby nie cmentarz zwierząt, który znajdował się za domkiem... Powieść zekranizowano w 1989 roku, scenariusz napisał sam autor książki (film znany w Polsce pod tytułem „Smętarz dla zwierzaków”). King wystąpił w filmie w roli księdza odprawiającego mszę podczas pogrzebu. 

Stephen King (ur. 1947 w Portland)
 
Autor powieści, zbiorów opowiadań, komiksów i scenariuszy filmowych. Sławę przyniosły mu już pierwsze książki: „Carrie”, „Miasteczko Salem” i „Lśnienie”. King zręcznie łączy w swoich historiach elementy grozy, literatury science fiction, baśni i sensacji. Prawie każda z jego ponad 60 książek została zekranizowana, a łącznie uzyskały jeden z największych nakładów na świecie. Autor uchodzi dziś za niekoronowanego króla literatury z gatunku horroru. Mieszka wraz z żoną Tabithą w Bangor w stanie Maine. 

Strony internetowe autora:
www.stephenking.com
www.stephenking.pl