Szczenięce lata. Ziele na kraterze. Ojciec i Córki - korespondencja

Kategoria: Melchior Wańkowicz. Dzieła
Podziel się:
e-book 32,00 zł
e-book 32,00 zł
Nasza cena: 32,00 zł Cena detaliczna: 43,20 zł
ISBN: 978-83-8097-975-8
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Wysyłamy natychmiast
Drugi tom z serii Dzieła Melchiora Wańkowicza (po słynnej "Bitwie pod Monte Cassino") zawiera "rodzinną" beletrystykę pisarza oraz unikatowy zbiór listów, jakie Wańkowicz wymieniał z obiema córkami - Krystyną i Martą.

"Szczenięce lata" opisują nieistniejący już świat dworów na Kresach. Ta prawdziwa gawęda, pisana piękną polszczyzną, jest kopalnią wiadomości na temat ówczesnych zwyczajów i tradycji.

"Ziele na kraterze" zajmuje szczególne miejsce wśród książek Wańkowicza, nie tylko ze względu na zawarty w niej zapis osobistej tragedii pisarza, który stracił w Powstaniu Warszawskim ukochaną córkę Krystynę. Ta książka ma dużo głębsze przesłanie - jest afirmacją życia, rodziny i miłości.

"Ojciec i Córki - korespondencja" to zbiór listów, jakie Melchior Wańkowicz wymieniał z córkami (Martą i Krystyną) w latach 1921-1941. Z ich treści wyłania się obraz skomplikowanych relacji rodzinnych Wańkowiczów. Korespondencja ta jest też bezcennym i fascynującym uzupełnieniem zarówno "Ziela na kraterze" jak i "Szczenięcych lat", które należą do najpopularniejszych i wielokrotnie wznawianych utworów pisarza.