Inne książki tego autora

Aleja tajemnic

John Irving

Czwarta ręka

John Irving

Hotel New Hampshire

John Irving

Jednoroczna wdowa

John Irving

Małżeństwo wagi półśredniej

John Irving

Inne książki z tej kategorii

Ambasadorowie (audiobook CD)

Henry James

Amerykanin

Henry James

Bez mojej zgody

Jodi Picoult
Ostatnia noc w Twisted River

Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: Last Night in Twisted River
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 31,10 zł Cena detaliczna: 42,00 zł
ISBN: 978-83-7648-390-0
Format: 140 mm x 205 mm
Liczba stron: 576
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 18-05-2010
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
e-book 24,90 zł
e-book 24,90 zł
Nasza cena: 24,90 zł Cena detaliczna: 33,60 zł
ISBN: 978-83-7648-789-2
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Wysyłamy natychmiast
KSIĄŻKA ROKU 2009 WEDŁUG DZIENNIKA "FINANCIAL TIMES"! BESTSELLER "NEW YORK TIMES", "WALL STREET JOURNAL", "LOS ANGELES TIMES" ORAZ "PUBLISHERS WEEKLY"!

Najnowsza powieść autora "Świata według Garpa"!

New Hampshire, rok 1954. Spławianie drewna powoli staje się przeżytkiem. W podupadającej osadzie Twisted River kucharz o trudnym do wymówienia nazwisku Dominic Baciagalupo prowadzi stołówkę dla robotników z tartaku. Niefortunna pomyłka jego dwunastoletniego syna Danny'ego wyzwala lawinę zdarzeń, które na zawsze odmienią jego życie. Zmuszeni do ucieczki, ojciec i syn rozpoczynają pięćdziesięcioletnią podróż w poszukiwaniu szczęścia i utraconej tożsamości. Przeszłość, która nie daje o sobie łatwo zapomnieć, rzuca ich z miejsca na miejsce, zaś próby odbudowania normalnego życia skupiają się wokół kulinarnych poczynań Dominika i kariery literackiej Danny'ego. Czy kiedykolwiek uda im się odzyskać spokój i znaleźć to, czego szukają?

Najnowsza powieść autora "Świata według Garpa" obfituje w wypadki dramatyczne i mrożące krew w żyłach, ukazane z charakterystyczną dla Irvinga kąśliwością i dystansem na tle przemian zachodzących w Ameryce drugiej połowy dwudziestego wieku. To powrót Irvinga, jakiego pamiętamy z "Hotelu New Hampshire" i "Regulaminu tłoczni win". Powrót w wielkim stylu.

Strona internetowa autora: www.johnirving.plSłowa uznania

"Ostatnia noc w Twisted River" to znakomita powieść! Tę wielkoduszną i błyskotliwie skonstruowaną, międzypokoleniową historię o ucieczce ojca i syna można porównać z najlepszymi książkami Irvinga. Tej pozycji nie można przegapić!
"Financial Times"

"Ostatnia noc w Twisted River" to jedna z najlepszych powieści Irvinga.
"The New York Times"

Irving zawsze stoi jedną nogą w świecie zmyślenia. Przeznaczenie, rodzinne więzi i więzy - krwi lub te z wyboru - splatają się w jego książkach tak mocno, jak w powieściach Dickensa.
"The Independent"

Krwista, żywiołowa, wnikliwa powieść... Najbardziej przejmująca od czasów "Jednorocznej wdowy", najbardziej kunsztowna od czasów "Świata według Garpa". Majestatyczna, a przy tym intymna, pełna fantazji i miejscami zatrważająca. "Ostatnia noc w Twisted River" to nie powrót, lecz pełnia dojrzałości twórczej, w najlepszym tego słowa znaczeniu.
"Los Angeles Times"

"Ostatnia noc w Twisted River" to rzecz o siłach kształtujących życie pisarza... Widoczna na każdym kroku pasja Irvinga dodaje jej uroku i wiarygodności.
"Boston Gobe"

Aż kipi od wydarzeń, postaci i uczuć... To trzy w jednym: wzruszający obraz więzi między ojcem i synem, hołd złożony amerykańskiej wytrwałości, wyrosłej z ciężkiej pracy i niepewności jutra, a także pochwała przyjaźni... Irving to urodzony powieściopisarz, a jego styl nie ma sobie równych.
"Booklist"

Po mistrzowsku mnoży szczegóły, dygresje i wątki, hipnotyzuje i przykuwa uwagę… Ilekroć zbacza z kursu, jak urzeczeni podążamy za nim i wsłuchani bez reszty w jego słowa zapominamy o bożym świecie... To dwunasta powieść Irvinga i tradycyjnie lśni niczym lód w środku zimy w jego ukochanym New Hampshire.
"New Statesman"

Dopracowana w każdym calu... za pośrednictwem swego autobiograficznego alter ego Irving żarliwie staje w obronie sztuki tworzenia fikcji... Prowadzi nas za kulisy rzemiosła… Po raz kolejny daje dowód niezrównanego wyczucia językowego, tworząc postacie, z których każda mówi własnym głosem... "Ostatnia noc w Twisted River" to wielka, tradycyjna powieść w najlepszym tego słowa znaczeniu.
"Observer"