Inne książki tego autora

Anatomia katastrofy smoleńskiej. Ostatni lot PLF 101

Jan Osiecki, Tomasz Białoszewski, Mieczysław Prószyński

Generał. Wojciech Jaruzelski w rozmowie z Janem Osieckim

Jan Osiecki

Ostatni lot. Przyczyny katastrofy smoleńskiej. Śledztwo dziennikarskie

Jan Osiecki, Tomasz Białoszewski, Robert Latkowski

Sędzia gorszego sortu

Jan Osiecki, Andrzej Rzepliński

Wspomnienia (niekoniecznie) dyplomatyczne

Jan Osiecki, Stanisław Ciosek, Ewa Charitonow

Inne książki z tej kategorii

Anders

Maria Nurowska

Bandera. Faszyzm, ludobójstwo, kult. Życie i mit ukraińskiego nacjonalisty

Grzegorz Rossoliński-Liebe

Beria. Oprawca bez skazy

Françoise Thom
Ostatni lot. Raport o przyczynach katastrofy

Kategoria: Literatura faktu, historia
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 23,40 zł Cena detaliczna: 36,00 zł
ISBN: 978-83-7648-924-7
Format: 142 mm x 202 mm
Liczba stron: 512
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 22-09-2011
Książka chwilowo niedostępna

Eksperci MAK byli o krok od zrozumienia, co działo się w ostatnich sekundach lotu Tu-154M. Zmyliły ich jednak manewry pilota. Rosjanie nie byli w stanie pojąć, co robił Arkadiusz Protasiuk. Po prostu nie przyszło im do głowy, że w taki sposób można latać tym samolotem. Cywilni członkowie komisji Millera nie potrafili odtworzyć przebiegu katastrofy. Natomiast wojskowi zapewne zorientowali się, co się stało, i dlatego próbowali m.in.  ukryć fakt, że jedną z osób odpowiedzialnych za tragedię był generał Andrzej Błasik.  Błędy w raporcie Millera pojawiły się więc nie tylko przypadkiem. Uważamy, że komisja manipulowała informacjami zarówno podczas swoich konferencji, jak i w raporcie.

Godzinami słuchaliśmy nagrań z czarnej skrzynki i analizowaliśmy, jak działały poszczególne urządzenia samolotu i jak przebiegał lot. Potem były dziesiątki spotkań z pilotami Tu-154M, technikami pokładowymi, ekspertami znającymi ten samolot jak własną kieszeń.

Jesteśmy pewni, że piloci do samego końca chcieli wylądować.  Ta książka jest naszym raportem. Ujawniamy w niej wszystko, o czym dowiedzieliśmy się podczas naszego dziennikarskiego śledztwa. Demaskujemy przyczyny i odtwarzamy przebieg katastrofy. Uważamy, że udało nam się zrekonstruować ją lepiej niż ekspertom MAK czy komisji Millera.

Jan Osiecki – z wykształcenia socjolog, z zawodu i pasji dziennikarz, od czternastu lat opisuje kulisy pracy posłów w Sejmie. Relacjonował najważniejsze wydarzenia polityczne m.in. dla „Newsweeka”, Radia PiN, Programu III Polskiego Radia. Fascynuje się lotnictwem cywilnym. Obecnie współpracuje z "Bloomberg Businessweek Polska". Jest autorem wywiadu rzeki „Zbigniew Religa. Człowiek z sercem w dłoni”, a także serii rozmów pt. "Polaków rozmowy o polityce". Fascynuje się lotnictwem cywilnym.

Tomasz Białoszewski – dziennikarz telewizyjny i radiowy, komentator wydarzeń lotniczych. W przeszłości związany z redakcjami Wiadomości i  Programów Wojskowych TVP. Zajmował się reportażem i publicystyką, głównie historyczno-wojenną. Laureat Grand Prix I Międzynarodowego Festiwalu Filmów Wojennych w Budapeszcie za film „Szóstka z chmur”. Współautor serialu lotniczo-historycznego pt. „Na Skrzydłach Ikara”. Laureat lotniczego wyróżnienia „Błękitne Skrzydła”.

Robert Latkowski – najstarszy stażem w Polsce pilot Tu-154M. Za sterami tej maszyny zasiadał przez 12 lat. Nauczyciel kolejnych pokoleń pilotów w 36. SPLT. Sprowadził Tu-154M o numerze bocznym 101 do Polski. W latach 1986–1999 dowodził 36. SPLT. Absolwent Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie i Akademii Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Rembertowie. Od 1999 r. w stanie spoczynku. Wylatał ponad 8700 godzin. Otrzymał tytuł honorowy i odznakę „Zasłużony Pilot Wojskowy”.

Mieczysław Prószyński – wydawca czasopism i książek, astrofizyk, alpinista, skoczek spadochronowy. Od jego nazwiska wzięły nazwę wydawnictwa Prószyński i S-ka SA oraz Prószyński Media. Kiedyś zajmował się ogólną teorią względności i gwiazdami neutronowymi, potem został przedsiębiorcą i redaktorem naczelnym „Poradnika Domowego”. Przez ostatnie 16 miesięcy badał przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Zapraszamy na: www.plf101.pl