Inni zamówili również:

Na wschód od Edenu

John Steinbeck

Grona gniewu

John Steinbeck

Była raz wojna, Bomby poszły

John Steinbeck

Przygody młodego przyrodnika

David Attenborough

Inne książki z tej kategorii

Ambasadorowie (audiobook CD)

Henry James

Amerykanin

Henry James

Bez mojej zgody

Jodi Picoult
Myszy i ludzie

Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: Of Mice and Men
Tłumaczenie: Zbigniew Batko
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 18,50 zł Cena detaliczna: 25,00 zł
ISBN: 978-83-7839-045-9
Format: 130 mm x 200 mm
Liczba stron: 120
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 02-02-2012
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
e-book 14,80 zł
e-book 14,80 zł
Nasza cena: 14,80 zł Cena detaliczna: 20,00 zł
ISBN: 978-83-7839-995-7
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Wysyłamy natychmiast
Piękna opowieść o bezwarunkowej przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach.

George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie – upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły fizycznej nie potrafi dostosować się do społecznych norm i co chwila sprowadza na siebie i George’a mniejsze lub większe nieszczęścia. Nie mogąc znaleźć dla siebie miejsca, przyjaciele przemierzają pogrążone w Wielkim Kryzysie Stany w poszukiwaniu zarobku i akceptacji. Ich marzeniem i celem, do którego dążą, jest własna farma, na której mogliby wspólnie hodować króliki.

"Myszy i ludzie" to jedno z najznakomitszych dzieł literackich Steinbecka. To powieść tak złożona, że wymyka się wszelkim jednoznacznym interpretacjom. Przede wszystkim jest piękną historią wspaniałej przyjaźni i poświęcenia, opowieścią o skomplikowanych relacjach, ludzkich tęsknotach i marzeniach. Ale także parabolą losu człowieka, rodzajem współczesnej baśni dla dorosłych.

Powieść "Myszy i ludzie" była trzykrotnie przenoszona na ekran. Najbardziej znaną kreację postaci Lenniego stworzył John Malkovich.

Prostota, bezpośredniość i siła oddziaływania tej historii nadają powieści niesamowitej mocy, którą trudno dokładnie zdefiniować. Steinbeck jest geniuszem!
"Kirkus Reviews"

Ta objętościowo skromna powieść opowiada wspaniałą i wzruszającą historię dwóch włóczęgów, których połączyła niezwykła więź, zniszczona w końcu przez ludzkie słabości – nienawiść, zazdrość i samotność. Genialne!
"Magill Book Reviews"

John Steinbeck (1902–1968) – amerykański powieściopisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla 1962 za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych”.