Inne książki tego autora

Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika (audiobook MP3)

Stephen King

17 podniebnych koszmarów

Stephen King, Bev Vincent

17 podniebnych koszmarów (audiobook CD)

Stephen King, Bev Vincent

17 podniebnych koszmarów (audiobook MP3)

Stephen King, Bev Vincent

Bazar złych snów

Stephen King

Inne książki z tej kategorii

13 minut

Sarah Pinborough

13 minut (audiobook CD)

Sarah Pinborough

Amnezja

Federico Axat
Dallas '63

Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
Tytuł oryginału: 11/22/63
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Podziel się:
Książka
Cena inverso.pl: 29,49 zł Cena detaliczna: 49,00 zł
ISBN: 978-83-7648-967-4
Format: 142 mm x 202 mm
Liczba stron: 864
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 08-11-2011
e-book 26,99 zł
e-book 26,99 zł
Cena inverso.pl: 26,99 zł Cena detaliczna: 39,00 zł
ISBN: 978-83-7839-315-3
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec? Gdyby można było ocalić JFK i zmienić bieg historii?

Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej dla dorosłych. Od jednego ze swoich uczniów, Harry’ego Dunninga, dostaje wypracowanie – makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry’ego zatłukł na śmierć jego matkę i braci, a siostrę pobił tak bardzo, że nigdy nie odzyskała przytomności. Od tego wszystko się zaczyna… 

Wkrótce potem przyjaciel Jake’a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake’owi szaloną – i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną – misję ocalenia Kennedy’ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswald i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake’a – życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.

„Dallas ’63” to hołd złożony prostszym czasom i poruszająca opowieść pełna gwałtownie narastającego suspensu, to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu.

Stephen King (ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: „Lśnienie” (1998), „Miasteczko Salem” (1998), „Misery” (2004) czy „Pod kopułą” (2010). Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King. „Dallas ’63” zostanie przeniesione na wielki ekran przez Jonathana Demme’a, który kupił prawa filmowe do książki. King będzie jednym z producentów filmu.

Podróż w czasie się opłaca. "Dallas '63" to jedna z najlepszych książek w dorobku Stephena Kinga.
Jakub Demiańczuk, Dziennik. Gazeta Prawna

Siłą powieści jest nie tylko zderzenie sentymentalnego tonu z gwałtownymi wybuchami agresji, ale przede wszystkim zręczność Kinga w prowadzeniu narracji. Punkt wyjścia stanowi oklepany pomysł z literatury science fiction, który jednak płynnie rozwija się w mocny thriller z domieszką klasycznego melodramatu.

Rafał Świątek, Rzeczpospolita

Kingowska fantazja na temat wydarzeń w Dallas w 1963 r. nie jest thrillerem politycznym, ale przede wszystkim powieścią obyczajową o Ameryce przełomu lat 50 i 60. (...) Świat przeszłości jest niesłychanie pociągający i dla bohatera, i dla czytelnika. 
Justyna Sobolewska, Polityka

Nie dość, że ostatnie 150 stron czyta się na jednym wdechu, zapominając o tym, że dookoła nas istnieje realny świat, to samo zakończenie tej historii jest zaskakujące, oryginalne, piękne, smutne i cholernie wzruszające. Zdecydowanie jeden z najlepszych finałów w pisarskim dorobku Stephena Kinga!
Grzegorz Tupikowski, Stephenking.pl

Historia Sadie i Jake'a w odpowiednich proporcjach wzrusza i bawi, przeplatając się z poważniejszą tematyką: ingerencją w przeszłe wydarzenia i refleksją nad jej konsekwencjami. To nie byle jaki romans: pisarz wskazuje na siłę miłości, opisując zarazem rozterki i problemy obojga kochanków, co nadaje głębi temu wątkowi. Do tego, ta relacja ma naprawdę świetne i zaskakujące zakończenie.
Bartłomiej Łopatka, Poltergeist

„Dallas ‘63” to porządny kawałek literatury, z którego powinni być zadowoleni nie tylko fani autora. Intrygująca, romantyczna, a miejscami zabawna fabuła, po mistrzowsku zaprezentowani bohaterowie i arcyciekawa rzeczywistość połowy XX wieku to tylko nieliczne zalety niniejszej powieści.
Katedra

Strony “Dallas ‘63” przelatują w mgnieniu oka jedna po drugiej, pełne wyrazistości, tragizmu i suspensu. Trzeba nie lada tupetu, żeby zmierzyć się z takim tematem. Przede wszystkim jednak trzeba wielkiego talentu, by uczynić tę opowieść choć trochę wiarygodną. Czytając Kinga wydaje się to rzeczą łatwą, co jest niewątpliwie najefektowniejszą sztuczką jego książki.
The New York Times

Stephen King jest nie tylko jednym z najsłynniejszych i najzamożniejszych pisarzy swojej epoki; jego twórczość każe przypuszczać, że gdyby podróżnik w czasie znalazł portal do XXII wieku i sprawdził, jakich dzisiejszych autorów wciąż czyta się jutro, Stephen King byłby jednym z nich.
The Washington Post

Dallas NewsDallas '63 w 2. edycji plebiscytu blogerów książkowych zdobył nagrodę Złota Zakładka.

Zapraszamy do zapoznania się z Dallas News. Jest to wydanie specjalne gazety z 23 listopada 1963 roku, opracowane na podstawie archiwalnych materiałów prasowych oraz fragmentów najnowszej powieści Stephena Kinga „Dallas ‘63”. W numerze m.in. relacja z zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego, sylwetka zamachowca Lee Harveya Oswalda, a także kronika wydarzeń lokalnych, sportowych i kulturalnych z Dallas i okolic. 
PRZECZYTAJ

Fragment książki czyta Marek BukowskiNagranie zostało zrealizowane we wnętrzach restauracji Pink Flamingo.
Realizacja nagrania: Patryk Jurek, Damian Grabarski


Trailer polskiego wydania "Dallas '63"

 

Stephen King o podróżach w czasie i powieści "Dallas `63"


Trailer książki "Dallas `63"