Inne książki tego autora

Bez mojej zgody

Jodi Picoult

Blask

Jodi Picoult

Deszczowa noc

Jodi Picoult

Drugie spojrzenie

Jodi Picoult

Dziesiąty krąg

Jodi Picoult

Inne książki z tej kategorii

A jeśli ciernie

Virginia C. Andrews

Ambasadorowie

Henry James

Amerykanin

Henry James
Czarownice z Salem Falls

Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: Salem Falls
Tłumaczenie: Katarzyna Kasterka
Podziel się:
e-book 20,16 zł
e-book 20,16 zł
Cena inverso.pl: 20,16 zł
Cena detaliczna: 28,80 zł
ISBN: 978-83-7839-312-2
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Duże Litery 61,00 zł
Duże Litery 61,00 zł
Cena inverso.pl: 61,00 zł
ISBN: 978-83-8069-528-3
Format: 165 mm x 235 mm
Liczba stron: 850
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 10-03-2015

Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia – musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii. Powrót do nauczania nie wchodzi w grę, zostaje więc pomywaczem w małej restauracji należącej do Addie Peabody. 

Wkrótce między właścicielką a skromnym, bezpretensjonalnym Jackiem rodzi się uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka też czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel niecnych knowań. Rozpętuje się współczesne polowanie na czarownice i Jack po raz kolejny musi walczyć z wymiarem sprawiedliwości oraz z uprzedzeniami.

Prasa o książce

Autentycznie niepokojąca, niezwykle oryginalna.
- Publishers Weekly

Picolut ma duży talent, znakomite wyczucie szczegółu, potrafi też precyzyjnie uchwycić subtelność i złożoność relacji między ludźmi. 
- The Boston Globe

Skonstruowana starannie, z dużą dbałością o realia, zupełnie niezła popularna wersja "Czarownic z Salem" Arthura Millera.
- The Washington Post

Wciągająca powieść... Powoli ujawniane tajemnice sprawiają, że nie można się od niej oderwać, a Picoult odsłania jeden z tych sekretów dopiero na samym końcu.
- BookPage

Rozrywkowe, lekkie połączenie tajemnicy, erotyki i sekretów małego miasteczka.
- People

Jodi Picoult

Studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Jest autorką czternastu powieści, m.in.: „Bez mojej zgody”, „Zagubiona przeszłość”, „Świadectwo prawdy”, „Jesień cudów” i „Dziesiąty krąg”. Łączny nakład jej książek na świecie (w ponad 40 krajach) to 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków. >>

www.jodipicoult.com