Inne książki z tej kategorii

08/15

Hans Hellmut Kirst

27 pięter

Bradley Somer

Aleja tajemnic

John Irving
Trio z Plainview

Kategoria: Literatura światowa
Tłumaczenie: Anna Bańkowska
Podziel się:
e-book 20,10 zł
e-book 20,10 zł
Nasza cena: 20,10 zł Cena detaliczna: 27,20 zł
ISBN: 978-83-7961-539-1
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Wysyłamy natychmiast
Duże Litery 39,00 zł
Duże Litery 39,00 zł
Nasza cena: 39,00 zł
ISBN: 978-83-7961-607-7
Format: 160 mm x 230 mm
Liczba stron: 464
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 19-09-2013
Wysyłamy w ciągu: 7 dni
Bestseller „New York Timesa”!

Burzliwe życie trzech przyjaciółek od czterdziestu lat oscyluje wokół popularnej jadłodajni w miasteczku Plainview, gdzie jeszcze w latach sześćdziesiątych przylgnęła do nich ksywka Supremki (od nazwy światowej sławy zespołu czarnych wokalistek The Supremes). Teraz już w zaawansowanym wieku, każda musi zmierzyć się z poważnymi problemami, których przyczyny sięgają daleko w przeszłość. Czy zawsze wojownicza Odette pokona chorobę? Czy Clarice odejdzie od chronicznie niewiernego męża i przestanie marnować swój talent? Czy zjawiskowo piękna Barbara Jean upora się z demonami przeszłości? I co ma z tym wszystkim wspólnego duch Eleanor Roosevelt?

Odette, Barbara Jean i Clarice znają się od lat. Zdążyły się zakochać, wyjść za mąż i wychować dzieci. Teraz nadszedł czas, by rozliczyć się z przeszłością i zadać sobie najważniejsze pytania: czy było warto porzucić karierę dla miłości, zrezygnować z prawdziwego uczucia na rzecz związku „z rozsądku” i wreszcie – ile razy i czy w ogóle można wybaczyć zdradę?

Trio z Plainview to ciepła opowieść o przyjaźni tak trwałej, że nawet choroba, zdrada i złośliwy duch samej Eleanor Roosevelt nie są w stanie zniszczyć więzi łączących Odette, Barbarę Jean i Clarice. Wzruszająca, dowcipna i szczera powieść, której autor nie tylko rozumie kobiety, ale przede wszystkim kocha je bezgranicznie.
Ilona Rechnio „Harper’s Bazaar”

Do końca nie mogę uwierzyć, że tę cudowną książkę o babskiej przyjaźni napisał facet. Jeśli rzeczywiście za nazwiskiem Moore nie ukrywa się kobieta, to dochodzę do wniosku, że mężczyźni naprawdę wiedzą o nas wszystko. Na przykład to, że lubimy się powzruszać, ale jeszcze bardziej lubimy się śmiać. Przede wszystkim z siebie.

Marta Mizuro, „Zwierciadło”

Ciepła i napisana z wyjątkowym poczuciem humoru powieść o poruszającej przyjaźni trzech kobiet.
Shelf Awareness

Jeśli kochacie „Smażone zielone pomidory” i polubiliście „Służące”, z całą pewnością dacie się uwieść tej powieści.
„New Books Magazine”

Pośród wielu wzruszających, zabawnych i smutnych wydarzeń rozgrywających się w Plainview, jedno od lat się nie zmienia – spotkania przy stoliku u Earla – miejscu, w którym rodzą się przyjaźnie na całe życie, skandale wiszą w powietrzu i pochłaniane są niezliczone ilości upieczonego na złoto kurczaka…
Opowieść o silnych i walczących o swoje kobietach, pełna wspomnień, zabawnych dialogów i postaci, o których trudno zapomnieć.
„Kirkus Review”

Edward Kelsey Moore musi być człowiekiem o gołębim sercu, świadczy o tym czułość, z jaką pisze o swoich bohaterkach. Stworzył piękną historię małomiasteczkowej społeczności, skupiając się na tym, co w niej najciekawsze – trio kobiet, które połączyła przyjaźń na całe życie.
Julia Glass, autorka „Trzech czerwców”

Cudowna powieść przepełniona magią małego miasteczka, wywołuje zarazem uśmiech i łzy wzruszenia.
„Sainsbury’s Magazine”

Edward Kelsey Moore mieszka w Chicago, gdzie od dawna jest wiolonczelistą, a od niedawna także pisarzem. W utworach literackich często sięga po osobiste doświadczenia. Swoje krótkie formy publikuje w kilku literackich magazynach, m.in. „Indiana Review”, „African American Review” i „Inkwell”. Jego opowiadanie „Grandma and the Elusive Fifth Crucifix” zostało wybrane jako ulubione w programie National Public Radio „Stories on Stage”. „Trio z Plainview” to jego pierwsza powieść.