Inne książki tego autora

Adwokat spraw ostatnich

Paweł Szlachetko

STS - tu wszystko się zaczęło

Janusz R. Kowalczyk, Paweł Szlachetko

Inne książki z tej kategorii

13 minut

Sarah Pinborough

13 minut (audiobook CD)

Sarah Pinborough

Adwokat spraw ostatnich

Paweł Szlachetko
Ballada o kuternogach

Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
Podziel się:
e-book 22,40 zł
e-book 22,40 zł
Cena inverso.pl: 22,40 zł Cena detaliczna: 28,00 zł
ISBN: 978-83-7839-882-0
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Duże Litery 41,00 zł
Duże Litery 41,00 zł
Cena inverso.pl: 41,00 zł
ISBN: 978-83-8097-533-0
Format: 165 mm x 235 mm
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 15-04-2016

Powieść sensacyjna osadzona w realiach Polski z czasów ustrojowej transformacji. Stare zderza się z nowym w każdej sferze, a wszyscy chcą skorzystać na chwilowym bałaganie. Nowi gangsterzy i starzy złodzieje, dziwne sojusze policji z przestępcami.

W ten tygiel wpada trójka podstarzałych włamywaczy po długiej odsiadce. Obywatele starego świata muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a nie jest to łatwe. Choć tym razem chcą żyć uczciwie, los pisze dla nich zupełnie inny, zaskakujący scenariusz. Wplątani w rozgrywkę między policją a międzynarodowym gangiem, próbują wyjść z matni cało, ocalić godność i życie... A może uszczknąć coś więcej?

Akcja rozgrywa się głównie na warszawskiej Pradze, która wciąż jeszcze jedną nogą tkwi w szemranej przeszłości, choć nowe próbuje zdominować brutalną siłą złodziejski honor i tradycję…

Sześć lat temu napisałem „Balladę o kuternogach”. Chyba zrobiłem to bardziej dla siebie, niż innych. Chyba jeszcze raz chciałem pochodzić ulicami dawnej Pragi, nawet o północy, bez obawy, że ktoś posunie do ciebie z krzywą gadką i majchrem w dłoni. Po napisaniu książki okazało się, że nikt nie chce jej wydać. Panie Pawle, kogo dziś interesują dawni prascy złodzieje – usłyszałem od naczelnej redaktor pewnego znanego warszawskiego wydawnictwa.

Na szczęście okazało się, że jest wielu chętnych, ciekawych nie tak jeszcze dawnych lat najbardziej charakternej dzielnicy, najbardziej charakternego miasta ze wszystkich miast Europy. Dawne lata jednak minęły, prascy złodzieje po odsiadce wieloletnich wyroków zderzają się z brutalną bandycką rzeczywistością dnia codziennego. Czy dawni prascy cwaniacy dadzą radę dzisiejszym bandytom? Kto ciekawy niech „posłucha” „Ballady o kuternogach”.

Kiedyś bard starej Warszawy, Stanisław Grzesiuk, śpiewał: „Nie masz cwaniaka, nad warszawiaka”. I o takich właśnie warszawiakach jest ta książka.

Paweł Szlachetko

Paweł Szlachetko – autor kilkunastu słuchowisk radiowych, pisanych dla Polskiego Radia w latach 1985–1994, równolegle z powieściami sensacyjnymi pod pseudonimem Arthur Ray (m.in. „Poker morderców”). Scenarzysta filmowy i telewizyjny („Śladami złodziei aniołów”, „Zwerbowana miłość”; oba na podstawie tekstów wydanych pod własnym nazwiskiem), twórca cyklów reportaży i kilku powieści kryminalnych. W 2012 roku nominowany do literackiej Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść „Wichrołak”.