Inne książki tego autora

Jeszcze będzie przepięknie

Sabina Czupryńska

Inni zamówili również:

Siła wyższa

Joanna Szwechłowicz

Portugalka

Iwona Słabuszewska-Krauze

Pustostan

Agnieszka Nietresta-Zatoń

STS - tu wszystko się zaczęło

Janusz R. Kowalczyk, Paweł Szlachetko

Inne książki z tej kategorii

Kortyzol

Przemysław Gulda

Księżniczka

Lucyna Olejniczak

Lista obecności

Agata Kołakowska
Zawirowanie

Kategoria: Literatura polska
Podziel się:
Książka
Cena inverso.pl: 19,52 zł Cena detaliczna: 32,00 zł
ISBN: 978-83-7961-162-1
Format: 125 mm x 195 mm
Liczba stron: 296
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 12-02-2015
e-book 20,48 zł
e-book 20,48 zł
Cena inverso.pl: 20,48 zł Cena detaliczna: 25,60 zł
ISBN: 978-83-8069-494-1
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Duże Litery 37,00 zł
Duże Litery 37,00 zł
Cena inverso.pl: 37,00 zł
ISBN: 978-83-8069-487-3
Format: 165 mm x 235 mm
Liczba stron: 320
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 02-03-2015
W pędzie do doskonałości i zaspokajania potrzeb każdy znajduje swoją indywidualną drogę.

Mila jest emocjonalną ekstremistką. Energia, ekscytacja, erotyzm – one ją określają. Augusta przeciwnie – porządek, proporcje i piękno. No i facet, zresztą niejeden. Ale ten jeden – Robert − jest symbolem. Symbolem współczesności. A tu w morzu deficytów na fali unoszą się złote środki na ich zaspokojenie. Psychiatrzy. Pigułki. Poszukiwania straconego wzorca. Kobiety, od których świat wymaga piękna. Mężczyźni, którym ten sam świat odbiera potencję. Alkohol, który przelewa się przez gardła, przez palce, jak życie. Do tego seks, kilka trupów i sporo jedzenia. Słowem: trochę strasznie, trochę śmiesznie o tym, co współcześnie.

Sabina Czupryńska wciąga nas w życie swoich bohaterów: normalne i nienormalne jednocześnie. Pozornie zwykłe, codzienne, ale pełne zawirowań.
Augusta – piękna, atrakcyjna dziewczyna pozbawiona poczucia własnej wartości; skrzywdzona nie tylko przez ojca, ale i bierną matkę – powiela patologiczne relacje, chorobliwie pedantyczna, panicznie boi się stracić kontrolę nad swoim życiem. Robert, psychiatra, cierpi na bezsenność, nie potrafi egzystować bez pigułek „na wszystko". No i Mila – ekstremalna, maksymalna, ostateczna. Jesteśmy nimi, rozumiemy ich. Podobnie jak oni chcemy wpasować się w świat, do którego nikt nie pasuje – świat ludzi szczęśliwych, szczupłych, młodych, gdzie przechadzają się – słowami Marii Peszek – same „kobiety pistolety".
Rzadko czyta się książki, które wciągają z taką siłą. Rytm zdań, wyrazów, skrupulatnie dopracowany i przemyślany, sprawia, że „Zawirowanie” niepokoi, hipnotyzuje i urzeka. Czupryńska maluje przed naszymi oczami obrazy, łapie emocje, pokazuje ani za dużo, ani za mało – dokładnie tyle, ile trzeba, żeby nas oczarować.

Patrycja Wanat, Radio TOK FMSabina Czupryńska (ur. 1977) – debiutowała na łamach „FA-artu”, opublikowała zbiór opowiadań „Dziesięciu którzy...” oraz powieści „Kobiety z domu Soni” i „Ta druga, słodka i ostra”. Projektuje kostiumy, stylizuje i pracuje w teatrze (o którym oczywiście też kiedyś napisze). Stała w uczuciach do: kina, nowych butów i starych gazet, które podpowiadają historie. Mogłaby żyć bez: zimy. Strona internetowa autorki: www.sabinaczuprynska.com