Inne książki tego autora

Fałszywa nuta

Izabela Żukowska

Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina

Faustyna Toeplitz-Cieślak, Izabela Żukowska

Inni zamówili również:

Oskar Schindler. Prawdziwa historia

David M. Crowe

Fałszywa nuta

Izabela Żukowska

Mój największy błąd

Paula Daly

Opowiem o niej

Jolanta Guse

Inne książki z tej kategorii

Księżniczka

Lucyna Olejniczak

Lista obecności

Agata Kołakowska

Pokrewne dusze

Agata Kołakowska
Skazy

Kategoria: Literatura polska
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 25,90 zł Cena detaliczna: 35,00 zł
ISBN: 978-83-7961-056-3
Format: 125 mm x 195 mm
Liczba stron: 488
W sprzedaży od: 18-11-2014
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
e-book 20,70 zł
e-book 20,70 zł
Nasza cena: 20,70 zł Cena detaliczna: 28,00 zł
ISBN: 978-83-7961-952-8
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Wysyłamy natychmiast
Duże Litery 40,00 zł
Duże Litery 40,00 zł
Nasza cena: 40,00 zł
ISBN: 978-83-8069-523-8
Format: 165 mm x 235 mm
Liczba stron: 560
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 11-03-2015
Wysyłamy w ciągu: 7 dni
„Skazy” to historia ludzi, którzy nie są doskonali, i historia miasta, które dało się uwieść totalitarnej ideologii. Piekła nie ma – twierdzi jeden z bohaterów powieści. Ta historia dowodzi, że piekło to jesteśmy my sami.
Powieść o dwóch wiekach historii gdańskiej rodziny Hollenbach, z której wywodzą się siostry Johanna i Henrietta. Choć są bliźniaczkami, decyzje, które podejmują, prowadzą je w skrajnie odmienne miejsca. Tworzące się Wolne Miasto Gdańsk, Republika Weimarska i Berlin lat dwudziestych, a także stolica odrodzonej Polski i powstająca dopiero Gdynia – to miejsca, w których przyszło im tych wyborów dokonywać. Nad wszystkim zaś uniosła się w końcu hitlerowska flaga ze swastyką.
Ludzkie losy w zderzeniu z determinującą je historią, która stawia wyzwania życiowym dylematom i konfliktom.

W polskiej literaturze środka brakuje takich książek – mądrych, ale nie moralizatorskich, z szerokim tłem historycznym, ale zwracających uwagę na przeżycia jednostki, trzymających w napięciu, ale uciekających od sensacyjności. Izabela Żukowska umiejętnie łączy przeszłość ze współczesnością, pokazując, że losy człowieka wplątanego w Wielką Historię nie są łatwe. W tym przypadku widać, że nieoczywiste są także losy miasta. To Gdańsk jest jednym z najważniejszych i najciekawszych bohaterów tej intrygującej powieści. Warto!
Bernadetta Darska

Polska nie ma jednej historii – ma ich wiele, często sprzecznych, a wręcz wzajemnie się wykluczających. To jedno z najważniejszych odkryć, jakich dokonaliśmy w ostatnim ćwierćwieczu. W Skazach dzieje pewnej gdańskiej rodziny stają się pretekstem do opowieści o kłopotach z tożsamością, o totalitarnym ukąszeniu i wojennej katastrofie, a Izabela Żukowska przypomina nam w swojej mądrej, wyważonej książce, że w XX stuleciu zwykłym ludziom przydarzały się sytuacje, z których wszystkie wyjścia były fatalne.
Piotr Kofta

Izabela Żukowska – muzykolog i socjolog, pracuje jako dziennikarka; od lat związana z Polskim Radiem, obecnie z Pierwszym Programem. Pisała dla miesięcznika „Kino”. Pracowała jako wykładowca na KUL-u i w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Autorka książek „Teufel”, „Gotenhafen” i „Nad miastem anioły”.