Inne książki tego autora

Pod słońcem Toskanii

Frances Mayes

Rok w podróży. Dziennik pasjonatki

Frances Mayes

Inni zamówili również:

Złoty sen

Grażyna Jeromin-Gałuszka

Farbowana blondynka

Danuta Noszczyńska

Długie lato w Magnolii

Grażyna Jeromin-Gałuszka

Gdybyś mnie kochała

Grażyna Jeromin-Gałuszka

Inne książki z tej kategorii

27 pięter

Bradley Somer

Aleja tajemnic

John Irving

Ambasadorowie

Henry James
Pod drzewem magnolii

Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: Under Magnolia
Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 6,00 zł Cena detaliczna: 29,90 zł
ISBN: 978-83-7839-792-2
Format: 142 mm x 202 mm
Liczba stron: 312
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 10-07-2014
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
e-book 17,70 zł
e-book 17,70 zł
Nasza cena: 17,70 zł Cena detaliczna: 23,90 zł
ISBN: 978-83-7961-820-0
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 06-01-2017
Wysyłamy natychmiast
Duże Litery 35,00 zł
Duże Litery 35,00 zł
Nasza cena: 35,00 zł
ISBN: 978-83-7961-873-6
Format: 165 mm x 235 mm
Liczba stron: 422
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 20-10-2014
Wysyłamy w ciągu: 7 dni
Pełne liryzmu i bogactwa opisów wspomnienia Frances Mayes z czasów dzieciństwa i dorastania na południu Stanów Zjednoczonych.

Tym razem Frances Mayes wraca do punktów zwrotnych, które naznaczyły jej wczesne lata, spędzone w miasteczku Fitzgerald w stanie Georgia. Z właściwym sobie wdziękiem i elegancją oddaje przemożny wpływ krajobrazów Południa, ideę rodzinnego domu i trwałą moc oddziaływania wspomnień o rodzinie niełatwej, ale kochającej.

Od czasów gdy była pełnym temperamentu, choć skrytym dzieckiem, poprzez studia uniwersyteckie – okres cudownej wolności, który wpoił jej głęboki szacunek dla przyjaźni i rozbudził zamiłowanie do podróży – aż po ucieczkę i nowe życie w Kalifornii, Mayes barwnie odtwarza pełne napięć związki z ludźmi, snując słodko-gorzkie opowieści o skomplikowanej rodzinie: pięknej, ale kruchej matce, nieprzewidywalnym ojcu, o dziadkach, siostrach, kuzynach i rodzinnej służącej, swojej powierniczce.

„Pod drzewem magnolii” to szczera, dowcipna i poruszająca oda do rodziny i do pewnego miejsca, refleksyjna opowieść o tym, w jaki sposób one nas definiują, bądź sprawiają, że sami siebie tak a nie inaczej definiujemy. Mayes delektuje się słodyczą Południa, smakami potraw serwowanych przy rodzinnym stole i zapachem drzew rodzinnego miasteczka. Powstaje niezapomniana opowieść o dziewczynce, której wnikliwość i rodząca się samoświadomość kazały opuścić Południe, zjechać resztę świata i wrócić do domu z głębszym zrozumieniem tego, ile dla niej znaczył.

Frances Mayes jest znana przede wszystkim jako autorka autobiograficznych książek, w których opisuje swoje podróże i życie we Włoszech. „Pod słońcem Toskanii” i „Bella Toskania” zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Książki o podejmowaniu nowych wyzwań, życiu we Włoszech, o odnawianiu starego włoskiego domu, a także o miłości, kuchni i wszelkich przyjemnościach, uczyniły z niej pisarkę bestsellerową. Mayes jest także poetką, eseistką i autorką znakomitych artykułów na temat kuchni i wina. Dzieli czas między dwa domy: we Włoszech i w Północnej Karolinie.