Inne książki tego autora

Zielone pastwiska

Kasia Bulicz-Kasprzak

Cała prawda

Kasia Bulicz-Kasprzak

Cała prawda (audiobook MP3)

Kasia Bulicz-Kasprzak

Gościniec

Kasia Bulicz-Kasprzak

Gościniec (audiobook MP3)

Kasia Bulicz-Kasprzak

Inne książki z tej kategorii

Kortyzol

Przemysław Gulda

Księżniczka

Lucyna Olejniczak

Lista obecności

Agata Kołakowska
Dom na skraju

Kategoria: Literatura polska
Podziel się:
e-book 18,48 zł
e-book 18,48 zł
Cena inverso.pl: 18,48 zł
Cena detaliczna: 26,40 zł
ISBN: 978-83-8069-558-0
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 21-04-2022
Duże Litery 38,00 zł
Duże Litery 38,00 zł
Cena inverso.pl: 38,00 zł
ISBN: 978-83-8069-531-3
Format: 165 mm x 235 mm
Liczba stron: 440
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 17-03-2015
Rodziny się nie wybiera. Czasem się lubimy, czasem nie, ale gdy dzieje się coś złego, staramy się wspierać naszych bliskich.

Ulica Różana to spokojny zakątek ze starymi domami i wspaniałymi ogrodami. Tutejsi mieszkańcy są jak rodzina – lubią się i nienawidzą, intrygują i plotkują, kłócą się i godzą, poszukują miłości i szczęścia. Ciche wille na przedmieściu niewielkiego miasteczka pulsują emocjami mieszkających w nich kobiet.

Maria, żyjąca wspomnieniami młodzieńczego uczucia, w tajemnicy przed matką pisze płomienne poezje. Leokadia, która wiele lat temu straciła ukochanego męża, teraz usiłuje ratować małżeństwo wnuka. Marta już nie potrafi rozmawiać z Olgierdem, ale trudno jej żyć bez niego. Agata zakochuje się w żonatym mężczyźnie. Karolina, nie umiejąc się odnaleźć w roli żony i matki, postanawia odmienić swoje życie.
W dodatku po wielu latach nieobecności na Różaną wraca Wanda, a jej przyjazd może bardzo skomplikować sytuację dawnych przyjaciółek.
Każda z tych kobiet jest inna, łączą je marzenia o szczęściu i miłość do ogrodnictwa. Co łatwiej pielęgnować – róże czy uczucia?

Z zapartym tchem śledziłam zmieniające się jak w kalejdoskopie sytuacje – towarzyskie i rodzinne układy, „przyjacielskie” koalicje. Czy bohaterki wezmą sobie do serca słowa babci Leokadii, że „szczęście to nie stan duszy, tylko umysłu, i można się go nauczyć”?
Dorota Koman, Polskie Radio

To jest twoje miejsce. Na Różanej poczujesz się jak u siebie. Zapraszam do wciągającej lektury!
Ilona Ostrowska, aktorka

Powieść Kasi Bulicz-Kasprzak przeczytałam jednym tchem! Totalnie wciągnęły mnie perypetie młodych kobiet i to, jakie miały one wpływ na ich przyjaźń – zastanawiam się, czy za parę lat ja i moje przyjaciółki też będziemy mieć podobne problemy... Ile wysiłku będziemy musiały włożyć w pielęgnowanie naszej przyjaźni?
Marta Fecko, lat 24, studentka orientalistyki, właścicielka kota syjamskiego Bohuna, Warszawa

Jeżeli myślisz, że twoje życie pulsuje emocjami – zdziwisz się! W świecie wykreowanym przez Kasię Bulicz-Kasprzak aż iskrzy od intryg, romansów, plotek… ale to również tutaj rodzi się prawdziwa przyjaźń i miłość. Powieść, której akcja toczy się na ulicy Różanej, wciąga od pierwszych stron tak mocno, że przez kilka dni moja rodzina nie miała ze mnie zupełnie pożytku…

Małgosia Kalicka, lat 50, babcia dwuletniej Zuzi i miesięcznej Sary, Pruszków

Małe miasteczko, zaciszna ulica Różana, zadbane stare wille – wszystko to powinno gwarantować spokój i ukojenie starganym nerwom, powinno pomóc Marcie się pozbierać po dramatycznych przejściach. Ogród wiosną to dobre miejsce, aby uciec od przeszłości. Wiosna to przecież początek! Rusza kalejdoskop osób, wrażeń, marzeń, kolorów, zapachów, pragnień! Wszystko się kręci, przeplata, miesza… „Dom na skraju” to dowcipnie opowiedziana historia o wcale nieśmiesznych życiowych wydarzeniach. Refleksja przychodzi po chwili. Powieść napisana przez kobietę, o kobietach i dla kobiet – dlatego jest taka dobra. Niesamowita książka – przemyślana, dopracowana, wręcz dopieszczona. Godna rekomendacji.
Katarzyna Błoszko-Piela, 42 lata, żona, matka dwóch synów, RzeszówZapraszamy do wysłuchania fragmentu książki w interpretacji Ilony Ostrowskiej TUTAJ

Kasia Bulicz-Kasprzak – autorka książek „Nie licząc kota", „Meandry miłości" i „Nalewka zapomnienia". Największą jej pasją jest czytanie. Drugą – bieganie. Trochę romantyczna miłośniczka roślin, która każdej wiosny zamienia swój balkon w ogródek, sadzi pelargonie i pomidory, sieje aksamitki i dynie.