Inne książki z tej kategorii

Bar Starego Francuza

Denis Lapi, Jean-Philippe Stassen

Bois-Maury. Tom 4. Wasyl

Yves H., Hermann Huppen

Bois-Maury. Tom 5. Oko niebios

Yves H., Hermann Huppen
Skazane na siebie

Kategoria: Komiks
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 10,90 zł Cena detaliczna: 49,00 zł
ISBN: 978-83-64638-03-9
Format: 208 mm x 214 mm
Liczba stron: 136
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 18-07-2014
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
Komiksowe wspomnienia z czasów II wojny światowej. Niezwykły pamiętnik opowiadający historię ucieczki i przeżycia matki i córki.

Matka Katin, Esther Levy, opiekuje się dwuletnią Miriam w okupowanym przez nazistów Budapeszcie. Zmuszone do ucieczki z miasta trafiają do – z pozoru – idyllicznej wsi. Wstrząsająca historia stawia wiele pytań – o wiarę i sens życia w czasach beznadziei.
„Skazane na siebie” to pierwsza powieść graficzna autorki, która stworzyła ją w wieku sześćdziesięciu trzech lat.

Komiks nagrodzony we Francji Grand Prix de la Critique 2008 przez l’Association des Critiques et Journalistes de Bande Dessinee oraz Inkpot Award podczas Comic-Conu w San Diego.

Wiara w generacji post-holocaustowej nie jest już niewinnie prosta. Gdyby przed Holocaustem ktoś opisał jego zbrodnie, zostałby uznany za szaleńca. Po 1945 roku Holocaust stał się doświadczeniem, nie wizją czy chorą myślą, a rzeczywistością. W tym sensie wszyscy jesteśmy skażeni, straciliśmy swoją młodzieńczą naiwność. Od tego czasu wiara w ludzkość i Boga jest skomplikowana, potrzebuje sporych teologicznych, filozoficznych i etycznych akrobacji. Autorka boryka się z tymi problemami jako osoba dorosła, będąc już sama matką.
Shoshana Ronen, filozofka, literaturoznawczyni,
profesor Uniwersytetu Warszawskiego