Inni zamówili również:

Ziemiomorze

Ursula K. Le Guin

Rybak znad Morza Wewnętrznego

Ursula K. Le Guin

Wracać wciąż do domu

Ursula K. Le Guin

Funky Koval. Sam przeciw wszystkim

Maciej Parowski, Bogusław Polch, Jacek Rodek

Inne książki z tej kategorii

17 podniebnych koszmarów (audiobook CD)

Stephen King, Bev Vincent

Alvin Czeladnik

Orson Scott Card

Bazar złych snów

Stephen King
Sześć światów Hain

Kategoria: Fantastyka
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz, Danuta Górska, Jacek Kozerski, Juliusz P. Szeniawski, Lech Jęczmyk, Łukasz Nicpan
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 51,70 zł Cena detaliczna: 69,90 zł
ISBN: 978-83-8069-175-9
Format: 150 mm x 231 mm
Liczba stron: 944
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 05-11-2015
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
e-book 41,40 zł
e-book 41,40 zł
Nasza cena: 41,40 zł Cena detaliczna: 55,90 zł
ISBN: 978-83-8069-953-3
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Wysyłamy natychmiast
Po raz pierwszy w jednym tomie!

„Sześć światów” Hain Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury science fiction. Akcja rozgrywa się w świecie Ekumeny, w której Liga Wszystkich Światów jednoczy planety zasiedlone przez potomków starożytnej rasy Hain. W skład zbioru wchodzą: „Świat Rocannona”, „Planeta wygnania”, „Miasto złudzeń”, „Lewa ręka ciemności”, „Słowo las znaczy świat”, „Wydziedziczeni”.

W dalekiej przeszłości starożytna rasa Hain skolonizowała liczne planety, które z biegiem czasu utraciły ze sobą kontakt i zapomniały o łączących je więzach. Po latach Haińczycy chcieliby pojednać stworzone przez siebie cywilizacje. Pierwsze próby są nieudane, ale potem odległe ludy nawiązują stosunki dyplomatyczne i tworzą konfederację. Tak powstaje Ekumena, czyli dobrowolny związek światów, który ma być pozbawiony przemocy i wzajemnie przekazywać sobie wiedzę i pomoc. Autorka porusza problemy tożsamości płciowej, odmienności i tolerancji.

Le Guin wykorzystuje różne tła społeczne i środowiskowe, by przedstawić antropologiczne i socjologiczne rezultaty ewolucji człowieka w danym środowisku.

Ursula K. Le Guin urodziła się 21 października 1929 r. w Berkeley. Jej książki stały się klasyką nie tylko fantastyki. To już kanon literatury pięknej – analizowany, poddawany badaniom literackim, antropologicznym i psychoanalitycznym. Pisze dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest autorką scenariuszy filmowych i esejów oraz tekstów piosenek. Została uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy, z Nebulą, Hugo i World Fantasy Award na czele. Amerykańska Biblioteka Kongresu określiła ją mianem Żyjącej Legendy wśród pisarzy. Od 1958 roku mieszka w Portland w stanie Oregon. Nakładem Prószyński i S-ka ukazał się jej bestsellerowy cykl „Ziemiomorze”.