Inne książki tego autora

Siła wyższa

Joanna Szwechłowicz

Tajemnica szkoły dla panien

Joanna Szwechłowicz

Inne książki z tej kategorii

13 minut

Sarah Pinborough

13 minut (audiobook CD)

Sarah Pinborough

Adwokat spraw ostatnich

Paweł Szlachetko
Ostatnia wola

Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
Podziel się:
e-book 20,48 zł
e-book 20,48 zł
Cena inverso.pl: 20,48 zł Cena detaliczna: 25,60 zł
ISBN: 978-83-8069-677-8
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Duże Litery 36,80 zł
Duże Litery 36,80 zł
Cena inverso.pl: 36,80 zł
ISBN: 978-83-8069-662-4
Format: 165 mm x 235 mm
Liczba stron: 278
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 12-06-2015
Pasjonujący kryminał retro w duchu mistrzyni gatunku, Agathy Christie. Gromadka dalekich krewnych odciętych od świata, połączonych wzajemną podejrzliwością i zbrodnią. Dla smakoszy klasyki w nowej, wybornej odsłonie.

30 grudnia 1938 roku krewni baronowej Wirydianny Korzyckiej, zwabieni przez nią podstępem, stawiają się karnie w pałacu, prawie w komplecie. W liście poinformowała ich, że w sylwestra zamierza rozstać się z życiem. Na własnych warunkach.

Dlatego zapraszam was na piątek, trzydziestego grudnia i proszę, żebyście zarezerwowali sobie czas do pierwszego popołudnia nowego roku. Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja, a w sobotnie południe odczytam swoją ostatnią wolę. Wszystko zostało uzgodnione, więc niech nikt nie próbuje później podważać testamentu.
Sprawa będzie wystarczającym skandalem i dokumentnie was skompromituje.
Wasza ukochana ciotka
Fragment książki

Jeżeli majętna krewna (dość wredna i złośliwa) pisze, by ją odwiedzić, bo zamierza odczytać swoją ostatnią wolę, nie można zignorować zaproszenia, prawda? A nuż wszelkie szykany, jakie spotkały nas dotąd z jej strony, zrekompensuje suty zapis? Tak też zrobili krewni baronowej Korzyckiej – i w piątek 30 grudnia 1938 roku przybyli do jej majątku w Poznańskiem. Sobotni poranek przywitał ich śnieżną zadymką, awarią prądu, głuchym telefonem i dwoma nieboszczykami. Podejrzani są wszyscy…
Czy coś Wam to przypomina? I dobrze! Będziemy się przednio bawić!

Beata Kęczkowska, „Wysokie Obcasy Extra"

Choć druga wojna światowa ma dopiero wybuchnąć, w powieści Joanny Szwechłowicz oglądamy odwieczną wojenkę, która między ludźmi trwa na co dzień. Nawet – a może przede wszystkim – ludźmi sobie najbliższymi. W „Ostatniej woli" walcząca o spadek rodzinka z piekła rodem odmalowana została tak wybornie, że w jej towarzystwie chciałoby się spędzić niejeden sylwestrowy wieczór. Oby nie ostatni w życiu.
Marta Mizuro, „Zwierciadło"

Zapraszamy do wysłuchania odcinków w interpretacji Magdaleny Cieleckiej::
ODCINEK 1
ODCINEK 2
ODCINEK 3

Joanna Szwechłowicz – absolwentka MISH, z wykształcenia polonistka i socjolog. Prowadziła na UW zajęcia z komparatystyki, analizy porównawczej tekstów literackich oraz na temat mediów elektronicznych. W 2014 roku ukazał się jej świetnie przyjęty debiut „Tajemnica szkoły dla panien”. Mieszka w Warszawie.