Nowa Fantastyka 06/2017

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 9,99 zł
W sprzedaży od: 24-05-2017

Jerzy Rzymowski
POWRÓT DO AMBERU
 
W twórczości Rogera Zelaznego bogactwo mitologii i koncepcji filozoficznych naszego świata odgrywało ogromną rolę. W swoich powieściach – takich jak np. "Pan Światła", "Stwory światła i ciemności" czy "Oko kota" – sięgał między innymi do hinduizmu, mitów starożytnego Egiptu czy wierzeń Indian Navajo. "Kroniki Amberu", jego opus magnum, to próba stworzenia własnej mitologii, chociaż da się w niej zauważyć odniesienia na mitów i filozofii starożytnej Grecji.
 
Marcin Waincetel
NIEŚMIERTELNE POTWORY Z WYTWÓRNI UNIVERSAL
 
Dracula, potwór Frankensteina, mumia i inne legendarne monstra Universalu zostaną wkrótce zreinkarnowane w ramach Kinowego Uniwersum Potworów. Pytanie tylko, czy słynne "It’s alive!" zabrzmi dziś równie wiarygodnie, co w minionych czasach?
 
Andrzej Kaczmarczyk
OBYWATEL McKWACZ
 
Mało który bohater Disneya ma ciekawszą historię niż Wujek Sknerus, który obchodzi w tym roku 70. urodziny. Zanim powróci na ekrany telewizorów w nowej odsłonie kultowych "Kaczych Opowieści", przyjrzyjmy się bliżej kaczorowi, bez którego nie mielibyśmy Indiany Jonesa, wielu słynnych animacji, mangi i anime.
 
Ponadto w numerze:
- opowiadania Rogera Zelaznego ze świata "Kronik Amberu";
- opowiadania polskich autorów (M. Kucenty, S. Prochocki, P. Karbowski);
- wywiad z Brandonem Sandersonem;
- dyskusja z udziałem A. Sapkowskiego, W. Siudmaka, T. Bagińskiego i J. Karpowicz;
- felietony, recenzje i wiele innych atrakcji.