Inni zamówili również:

Chcę wierzyć w waszą niewinność

Magda Louis

Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz

Artur Górski

Warszawa literacka w okresie międzywojennym

Piotr Łopuszański

A oni wciąż mnie szukają

Manuela Mareso, Maria Stefanelli
Bunt. O potrzebie rewolucji seksualnej na Bliskim Wschodzie

Kategoria: Literatura faktu, historia
Tytuł oryginału: Headscarves and Hymens: Why the Middle East Needs a Sexual Revolution
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 5,90 zł Cena detaliczna: 35,00 zł
ISBN: 978-83-8069-227-5
Format: 130 mm x 200 mm
Liczba stron: 256
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 11-08-2016
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
e-book 20,70 zł
e-book 20,70 zł
Nasza cena: 20,70 zł Cena detaliczna: 28,00 zł
ISBN: 978-83-8097-711-2
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Wysyłamy natychmiast
Duże Litery 41,00 zł
Duże Litery 41,00 zł
Nasza cena: 41,00 zł
ISBN: 978-83-8097-694-8
Format: 165 mm x 235 mm
Liczba stron: 1
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 31-08-2016
Wysyłamy w ciągu: 7 dni
Dla Mony Eltahawy kontrowersje to chleb powszedni. Dziennikarka, od lat zaangażowana w walkę na rzecz autonomii, bezpieczeństwa i godności kobiet w społecznościach muzułmańskich, swoimi tekstami oraz działalnością budzi głosy zarówno żarliwego poparcia, jak i zajadłego sprzeciwu.
Dzięki wieloletniemu zaangażowaniu w walkę o prawa kobiet jako bojowniczka i komentatorka, Mona Eltahawy wyjaśnia, dlaczego od 2010 roku, kiedy rozpoczęła się Arabska Wiosna, kobiety świata arabskiego muszą stać na barykadach dwóch rewolucji, walcząc ramię w ramię z mężczyznami przeciwko represyjnym reżimom, a równocześnie z całym systemem polityczno-ekonomicznym, który gnębi kobiety w Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Tunezji, Libii, Jemenie oraz innych państwach. Autorka odwiedziła każdy zakątek Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, aby spotkać się z kobietami i wysłuchać ich opowieści. Niniejsza książka stanowi apel o potępienie i o stanowczy sprzeciw wobec – jak pisze autorka – „toksycznej mieszanki kultury, religii i polityki”. „Bunt” jest żarliwym manifestem nadziei i wściekłości, w równej mierze pouczającym, co wichrzycielskim.

Jest to ważny głos w walce o równouprawnienie kobiet.
Vanessa Bush, "Booklist"

Eltahawy, pisząc o walce kobiet o ich prawa, robi to tak, że doprowadza krew do wrzenia. Pokazuje jak naprawdę wygląda życie kobiet na Bliskim Wschodzie. Eltahawy jest wściekła na to, że nikt nic nie robi dla poprawy losu kobiet z Bliskiego Wschodu. Jej gniew jest bardzo zasadny.
Bari Weiss, "The Wall Street Journal"

"Bunt" jest manifestem. Dzięki tej książce Mona Eltahawy wzywa do walki o wyzwolenie fizyczne i emocjonalne arabskich kobiet. Eltahawy jest nieugięta!
Connie Schultz, "The Washington Post"


Mona Eltahawy jest  niezależną dziennikarką i komentatorką. Jej eseje o prawach kobiet w świecie islamu  pojawiały się w różnych publikacjach, w tym w „The Washington Post” i „The New York Times”. Gościnnie występowała w MSNBC, BBC, CNN, PBS, Al-Dżaziry, NPR, i wielu innych stacjach radiowych i telewizyjnych. Ceniona jest za ostre i krytyczne wypowiedzi.  Mieszka w Kairze i Nowym Jorku.