Inne książki tego autora

Alvin Czeladnik

Orson Scott Card

Cień Endera

Orson Scott Card

Cień Hegemona

Orson Scott Card

Cień olbrzyma

Orson Scott Card

Dzieci umysłu

Orson Scott Card

Inni zamówili również:

Uczeń Alvin

Orson Scott Card

Alvin Czeladnik

Orson Scott Card

Siódmy syn

Orson Scott Card

Płomień serca

Orson Scott Card

Inne książki z tej kategorii

17 podniebnych koszmarów (audiobook CD)

Stephen King, Bev Vincent

Alvin Czeladnik

Orson Scott Card

Bazar złych snów

Stephen King
Czerwony Prorok

Kategoria: Fantastyka
Tytuł oryginału: Red Prophet. The Tales of Alvin Maker
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Podziel się:
Książka
Cena inverso.pl: 23,11 zł Cena detaliczna: 38,00 zł
ISBN: 978-83-8069-476-7
Format: 142 mm x 202 mm
Liczba stron: 336
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 04-10-2016
Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje w alternatywnej Ameryce, gdzie ludowa magia naprawdę działa. I z pewnością wiele kryje w sobie Lolla-Wossiky, wiecznie pijany Shaw-Nee. W wieku jedenastu lat był świadkiem, jak biali ludzie mordują jego ojca. To przeżycie sprawiło, że stał się żałosnym pijakiem, który nie potrafi się wyrwać z uzależnienia od whisky. Kiedy jednak wyrusza na północ w poszukiwaniu swej bestii snów, wędrówka może uleczyć go z „czarnego szumu”, który od czasu śmierci ojca przenika jego umysł.
Podróż i przeżycia na Terytorium Wobbish na zawsze odmienią życie Lolli-Wossiky. Zapity Czerwony stanie się mądrym i potężnym Czerwonym Prorokiem, który wraz ze swym bratem, Ta-Kumsawem, jednoczy plemiona Indian, zagrożonych ekspansją Białych.

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Zadebiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”; zostało ono później rozbudowane do rozmiarów powieści, która zapoczątkowała jeden z najpopularniejszych cykli powieściowych autora – Sagę o Enderze. Równie popularną i powiązaną z nią fabularnie serią jest Saga Cienia. „Czerwony prorok” to drugi tom cyklu Opowieści o Alvinie Stwórcy, kolejne części w nowej szacie graficznej ukażą się wkrótce nakładem Prószyński i S-ka.