Inni zamówili również:

Niewidzialne życie Iwana Isajenki

Scott Stambach

Wyspy szczęśliwe

Wioletta Sawicka

Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz

Artur Górski

Za wcześnie

Joanna Barnard

Inne książki z tej kategorii

Aleja tajemnic

John Irving

Ambasadorowie

Henry James

Ambasadorowie (audiobook CD)

Henry James
Dzika bestia

Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: EL MUNDO DE AFUERA
Tłumaczenie: Andrzej Flisek
Podziel się:
Książka
Cena inverso.pl: 24,34 zł Cena detaliczna: 39,90 zł
ISBN: 978-83-8069-421-7
Format: 125 mm x 195 mm
Liczba stron: 376
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 02-08-2016
e-book 25,52 zł
e-book 25,52 zł
Cena inverso.pl: 25,52 zł Cena detaliczna: 31,90 zł
ISBN: 978-83-8097-716-7
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Duże Litery 46,00 zł
Duże Litery 46,00 zł
Cena inverso.pl: 46,00 zł
ISBN: 978-83-8097-699-3
Format: 165 mm x 235 mm
Liczba stron: 458
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 31-08-2016
„Każdego popołudnia sterczę pod ogrodzeniem w nadziei, że zjawi się znowu. Czekam na nią do szóstej, licząc, że wyjdzie do lasu. Ale nie ujrzałem jej już nigdy więcej, choćby wyglądającej przez okno. Czasem słyszę jakieś gwizdy i wtedy ogarnia mnie wzruszenie, bo myślę, że to znak od niej, ale gwizd oddala się, niknie gdzieś między drzewami i dochodzi z coraz to innego miejsca”.

Izolda mieszka w dziwacznym i zarazem fascynującym zamku. Przytłoczona nierealnością otaczającego ją świata, ucieka przed samotnością w gęstwinę zamkowego lasu.
Jorge Franco kreuje w swojej powieści mroczną baśń, która przeradza się w obłąkańczą historię pewnego porwania. Zarówno w twierdzy, jak i poza nią, miłość, „ta dzika bestia”, przybiera postać obsesji, uzurpuje sobie prawo do sprawowania kontroli nad drugim człowiekiem, rozpala żądzę zemsty. Można się od niej uwolnić, jedynie akceptując śmierć jako przeznaczenie.

Powieść zdobyła Nagrodę Wydawnictwa Alfaguara w 2014 roku.


„Dzika bestia”, mieszanka fantazji i okrucieństwa, mająca coś z baśni braci Grimm i atmosfery filmów braci Coen, kryje w sobie smakowitą niespodziankę.
Laura Restrepo

Ten kolumbijski autor może być moim następcą.
Gabriel García Márquez

Jest niewielu pisarzy, którzy swoim pisarstwem wzbudzają we mnie taki podziw jak Jorge Franco.
Almudena Grandes

Fascynująca i zaskakująca powieść. Zaczyna się jak bajka, a kończy jak film Tarantino.
Sergio Vila-Sanjuan

Podczas gdy wielu latynoskich prozaików poszło w stronę surowego realizmu, Jorge Franco opisuje namiętności i tragedie swoich bohaterów – w świecie, który jest Kolumbią, ale jakby z magiczną pozłotą. Nikogo nie może dziwić, że to akurat jego Gabriel García Márquez upatrzył sobie na następcę.
Tomasz Pindel


Jorge Franco urodził się w Medellín (Kolumbia) w 1962 r. Ukończył studia na wydziale literatury Pontificia Uniwersidad Javeriana w Bogocie oraz filmowe w The London Film School. Zbiorem opowiadań zatytułowanych „Maldito amor” wygrał Konkurs Prozatorski Pedro Gómez Valderrama. Jest też autorem wielu powieści, opowiadań i artykułów ublikowanych w prasie kolumbijskiej i zagranicznej. Został zaproszony przez Gabriela Garcíę Márqueza do Międzynarodowej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w San Antonio de los Baños na Kubie, gdzie u boku mistrza prowadził warsztaty „Cómo se cuenta un cuento” (Jak opowiedzieć opowiadanie). Przez "The Wall Street Journal" jest zaliczany do grona sześciu najbardziej obiecujących pisarzy Ameryki Łacińskiej.