Inni zamówili również:

Śnieżny wędrowiec

Elisabeth Herrmann

Katyń (English version)

Andrzej Wajda

Panieński grób

Jeffery Deaver

Historia Lisey

Stephen King

Inne książki z tej kategorii

1914. Rok końca świata

Paul Ham

A potem przyszli po mnie

Maziar Bahari, Aimee Molloy

Anders

Maria Nurowska
Kobiety z Ravensbrück. Życie i śmierć w hitlerowskim obozie koncentracyjnym dla kobiet

Kategoria: Literatura faktu, historia
Tytuł oryginału: Hitlers Weltkriege: Wie der Gefreite zum Feldherrn wurde
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 73,30 zł Cena detaliczna: 99,00 zł
ISBN: 978-83-8097-126-4
Format: 155 mm x 236 mm
Liczba stron: 928
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 20-04-2017
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
Przerażająca, inspirująca i głęboko niepokojąca książka Sarah Helm jest wynikiem przełomowych badań historycznych. Przez dziesięciolecia historia Ravensbrück ukryta była za żelazną kurtyną i pozostawała mało znana. Wykorzystując świadectwa ujawnione po zakończeniu zimnej wojny i wywiady z ocalałymi, które nigdy wcześniej nie mówiły, Helm zagłębiła się w świat obozu i pokazała niewyobrażalny horror.
W Ravensbrück przez sześć lat więźniarki bito, torturowano, zmuszano do niewolniczej pracy, głodzono i rozstrzeliwano. Dokonywano również – w szczególności na Polkach – zbrodniczych eksperymentów medycznych.
„Kobiety z Ravensbrück” to nie katalog popełnianych w Ravensbrück okrucieństw. To przede wszystkim porywający opis heroizmu, nadludzkiej nieustępliwości i wyjątkowej siły ducha, która pozwoliła ofiarom bestialstwa przetrwać, a także dać świadectwo. 

Wykorzystując materiał niegdyś ukryty za żelazną kurtyną, Sarah Helm dokonała niezwykłego aktu – ocaliła historię. Ta książka po raz pierwszy oddaje w pełni głos kobietom z Ravensbrück, jedynego nazistowskiego obozu koncentracyjnego dla kobiet.
Anne Applebaum, laureatka nagrody Pulitzera


Sarah Helm, brytyjska dziennikarka i autorka książek. Pracowała w redakcji „Sunday Times” i była korespondentką zagraniczną „The Independent”; obecnie współpracuje z kilkoma pismami.