Inni zamówili również:

Domek nad morzem

Maria Ulatowska

Ethel i Ernest. Historia prawdziwa

Raymond Briggs

Wilq Superbohater. The Best of

Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz

Regulamin tłoczni win

John Irving

Inne książki z tej kategorii

Azymut. Tom 2. Niech Piękna zdycha

Jean-Baptiste Andréae, Wilfrid Lupano

Bar Starego Francuza

Denis Lapi, Jean-Philippe Stassen

Bois-Maury. Tom 4. Wasyl

Yves H., Hermann Huppen
Faks z Sarajewa

Kategoria: Komiks
Tytuł oryginału: Fax From Sarajevo
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 66,50 zł Cena detaliczna: 89,90 zł
ISBN: 978-83-8097-049-6
Format: 225 mm x 301 mm
Liczba stron: 204
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 11-05-2017
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin

Oparta na faktach powieść graficzna amerykańskiego „weterana” komiksu Joe Kuberta o konflikcie w byłej Jugosławii.


Ervin Rustemagić, europejski agent Kuberta, na początku lat 90. wraz z rodziną mieszkał na przedmieściach Sarajewa. Gdy wybuchła wojna i zniszczono ich dom, przenieśli się do hotelu dla dziennikarzy w centrum Sarajewa. Po 1,5 roku oblężenia i ostrzału Rustemagiciom, dzięki pomocy artystów i dziennikarzy, udało się zdobyć słoweńskie obywatelstwo i uciec z miasta.
Tytułowy faks okazał się jedyną możliwością komunikacji z przyjaciółmi i klientami Rustemagicia. Wśród nich był Kubert, gwiazda DC Comics, autor m.in. postaci Hawkmana. Kubert zebrał faksy swojego agenta i na ich podstawie stworzył wciągającą opowieść o wojnie bałkańskiej.

„Faks z Sarajewa” okazał się sukcesem artystycznym, został ogłoszony komiksem roku przez „The Washington Times” i nagrodzony m.in. Eisner Award i Harvey Award jako najlepsza powieść graficzna 1996 roku.

Joe Kubert – jego rodzice wyemigrowali z Polski do Stanów Zjednoczonych w 1926 roku, gdy miał on niespełna rok. W wieku jedenastu lat zaczął pracować w branży komiksowej jako uczeń w jednym z wydawnictw. Od tamtej pory zawsze pracował w tej branży, a na jego pięćdziesięcioletnią historię składają się pamiętne historie z udziałem takich bohaterów jak sierżant Rock, Hawkman, Tarzan, Enemy Ace, Batman i Flash. Do ostatnich powieści graficznych należą „Tor” i „Abraham Stone”. Największym z wielu osiągnięć Joe było założenie w 1976 roku pierwszej szkoły poświęconej wyłącznie graficznym sposobom opowiadania historii The Joe Kubert School of Cartoon and Graphic Art. Zmarł w 2012 roku.