Inni zamówili również:

Ciekawostki matematyczne. Skarbnica zadziwiających rozrywek

Alfred S. Posamentier, Ingmar Lehmann

Prawdziwa planeta małp. Nowa historia człowieka

David R. Begun

Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum

Leonard Susskind, Art Friedman

1000 słów

Jerzy Bralczyk

Inne książki z tej kategorii

Ciemna materia i dinozaury

Lisa Randall

Czas odrodzony. Od kryzysu w fizyce do przyszłości Wszechświata

Lee Smolin

Czy Wielki Wybuch był głośny?

Jean-Pierre Lasota, Karolina Głowacka
Spal pracownię matematyczną... i sam sobie wymyśl matematykę

Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Burn Math Class. And Reinvent Mathematics for Yourself
Tłumaczenie: Bogumił Bieniok i Ewa Łokas
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 40,00 zł Cena detaliczna: 54,00 zł
ISBN: 978-83-8097-239-1
Format: 142 mm x 202 mm
Liczba stron: 632
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 19-09-2017
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin

Zapomnij o wszystkim, czego nauczono cię na lekcjach matematyki. W swojej książce "Spal pracownię matematyczną" Jason Wilkes puszcza z dymem tradycyjne podejście do nauczania matematyki, nieodłącznie kojarzące się z odpychającymi podręcznikami.
Wilkes skupia się na procesie tworzenia matematyki, dzięki czemu przedstawia tę dziedzinę w sposób, który nie wymaga uczenia się czegokolwiek na pamięć ani wiedzy wykraczającej poza dodawanie i mnożenie. Pokazuje, jak można wymyślić matematykę na nowo, tworząc ją zupełnie z niczego, bez odwoływania się do szkolnej wiedzy. Każdy z nas może sam odkryć matematykę, bez szukania pomocy nauczycieli i będzie ona wolna od niezrozumiałej notacji i pretensjonalnego żargonu. Dzięki temu można ją zrozumieć w sposób intuicyjny – i czerpać z tego przyjemność!
Stosując takie niekonwencjonalne podejście, autor prowadzi czytelnika od podstaw arytmetyki do bardziej skomplikowanych zagadnień, takich jak dylatacja czasu w szczególnej teorii względności, czy rachunek różniczkowy i całkowy w przestrzeniach o nieskończonej liczbie wymiarów.
Wilkes, niczym najmądrzejszy, najbardziej szalony nauczyciel, jakiego sobie można wymarzyć, zabiera nas na wyprawę do krainy pojęć matematycznych, która całkowicie odmieni naszą opinię o tym przedmiocie. Ukazując piękno i prostotę tej ponadczasowej dziedziny wiedzy, książka "Spal pracownię matematyczną" stawia na głowie wszystko, co wydawało się w matematyce niezwykle trudne, i dzięki temu nagle uświadamiamy sobie, że w istocie matematyka może być naprawdę prosta.

Jason Wilkes ukończył studia na kierunkach fizyka matematyczna i psychologia. Obecnie jest związany z Uniwersytetem Kalifornijskim w Santa Barbara. Zajmuje się psychologią ewolucyjną.