Inne książki tego autora

Ambasadorowie

Henry James

Ambasadorowie (audiobook CD)

Henry James

Amerykanin

Henry James

Bostończycy

Henry James

Daisy Miller i inne opowiadania

Henry James

Inni zamówili również:

Funky Koval. Sam przeciw wszystkim

Maciej Parowski, Bogusław Polch, Jacek Rodek

Funky Koval. Wbrew sobie

Maciej Parowski, Bogusław Polch, Jacek Rodek

Ender na wygnaniu (audiobook CD)

Orson Scott Card

Długa Ziemia

Stephen Baxter, Terry Pratchett

Inne książki z tej kategorii

Ambasadorowie (audiobook CD)

Henry James

Amerykanin

Henry James

Bez mojej zgody

Jodi Picoult
Daisy Miller i inne opowiadania (audiobook CD)

Kategoria: Literatura światowa
Tytuł oryginału: DAISY MILLER, THE BEAST IN THE JUNGLE, THE LIAR, THE PUPIL
Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska
Podziel się:
Audiobooki CD
Nasza cena: 22,30 zł Cena detaliczna: 27,90 zł
ISBN: 978-83-8097-656-6
W sprzedaży od: 07-11-2016
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
Daisy Miller, jedna z najsłynniejszych bohaterek Jamesa, to postać figlarna i pełna uroku, pozornie tylko próżna i powierzchowna. Swoją odwagą i buntem przeciw snobistycznym postawom Europejczyków przełomu stulecia wyznacza drogę wielu bohaterkom literatury współczesnej i może uchodzić za prekursorkę nurtu feministycznego. „Wychowanek” to satyra obyczajowa, portret „światowych” ludzi o wygórowanych ambicjach, przedstawiony przez pryzmat rozważań nauczyciela ich przedwcześnie dojrzałego syna. W „Łgarzu” znów na pierwszym planie mamy postać żeńską, jakże różną od śmiałej Daisy: to kobieta bez reszty zdemoralizowana miłością do męża, wymykająca się jednoznacznej ocenie, cyniczna w swej uległości, a może zakochana bez pamięci? „Bestia w dżungli” to rzecz o dobrowolnej samotności, rodzaj wewnętrznego monologu człowieka odciętego od rzeczywistości, który na rzecz urojonej katastrofy bezwiednie odtrąca to, co w życiu najistotniejsze.
Każde z tych opowiadań to świat w miniaturze i literackie arcydzieło.

Henry James (1843–1916) – amerykański powieściopisarz, krytyk i autor opowiadań, z których cztery zawarto w niniejszym zbiorze, był wybitnym przedstawicielem realizmu psychologicznego. Związany z tradycją kultury i pisarstwa angielskiego, pozostał w duchu Amerykaninem i niejednokrotnie czerpał zarówno z tematów „rodzimych”, jak i pochodzących z gruntu, na którym osiadł, a starcie obydwu kultur i mentalności stanowiło jeden z ulubionych motywów jego twórczości. Utwory Jamesa, na pozór osadzone w duchu tradycji i zdradzające drobiazgową dbałość o szczegóły i formę, często wybiegają w przyszłość pod względem śmiałości podejmowanych tematów oraz psychologicznego wymiaru postaci.

Czyta: Kamil Pruban
Długość nagrania: 8 godz. 5 min.
Nośnik: CD mp3

Fragment audiobooka (posłuchaj)

Księgarnie, hurtownie i biblioteki zainteresowane zakupem prosimy o kontakt z dystrybutorem naszych audiobooków CD: Heraclon International (Storybox.pl).