Inne książki tego autora

Listy z dziesiątej wsi

Agnieszka Olszanowska

Inni zamówili również:

Julia i jej córki

Colleen Faulkner

Listy z dziesiątej wsi

Agnieszka Olszanowska

Perska namiętność

Laila Shukri

Matka swojej córki

Iwona Żytkowiak

Inne książki z tej kategorii

Agencja Złamanych Serc

Irena Matuszkiewicz

Anegdoty

Lidia Stanisławska

Anomalie

Grzegorz Krzymianowski
Tajemnica dziesiątej wsi

Kategoria: Literatura polska
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 25,90 zł Cena detaliczna: 35,00 zł
ISBN: 978-83-8097-089-2
Format: 125 mm x 195 mm
Liczba stron: 304
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 16-03-2017
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin
Opowieść o ludziach, którzy dla zaspokojenia swych potrzeb nie cofną się przed niczym. Miłość do kobiet konkuruje tu z miłością do ziemi, a nikt nie jest tym, za kogo się podaje. I każdy ukrywa przed światem gorzką tajemnicę.
Na początku dwudziestego wieku kilkuletni Zefiryn Zarządca, zmuszony przez swojego wuja, bierze udział we włamaniu do kościoła. Ma za zadanie ukraść słynny na całą okolicę Cudowny Obraz. Samotna noc w pustym kościele w oczekiwaniu na dogodny moment wywiera wpływ na jego dalsze losy.
Ponad sto lat później do Starszego Folwarku przyjeżdża Paweł, życiowy bankrut, wnuk Zefiryna. Młody mężczyzna nigdy nie mieszkał na wsi i nie wyobraża sobie przyszłości wśród pól i lasów. Z pomocą przychodzi mu stary sąsiad, syn wielkiej i niespełnionej miłości Zefiryna. Krok po kroku uczy Pawła pracy na roli. Jednak nie robi tego całkiem bezinteresownie.
Zefiryn i Paweł. Dziadek i wnuk, którzy nigdy się nie poznali. Dwaj żyjący w dwóch różnych światach mężczyźni, których oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – tajemnica rodzinna. Dwie przenikające się historie, pełne namiętności i walki z trudną codziennością. I w tle kobiety, które kochają i są kochane.