Nowa Fantastyka 02/2019

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 9,99 zł
W sprzedaży od: 22-01-2019

Marcin Zwierzchowski
STAR TREK: NOWE MISJE
 
Sukces serialu "Star Trek: Discovery": tchnął nowe życie w kosmiczną franczyzę. W efekcie dostaniemy nie tylko powracający właśnie na Netflixa drugi sezon, ale i nowe produkcje, w tym o kapitanie Picardzie.
 
Jan Żerański
NAZIŚCI - KULTOWI ZŁOCZYŃCY FANTASTYKI
 
Druga wojna światowa to, przy całej swojej grozie, okres historyczny, który stanowi scenografię dla wielkich i małych dzieł kultury masowej. A zbrodniarze, którzy ją rozpętali, jednocześnie stali się postaciami - literackimi, filmowymi, komputerowymi - z których twórcy korzystają na potęgę.
 
Witold Vargas
KOT I WĄŻ NA PAJĘCZYNIE
 
Oto kot - dziki, wrogo nastawiony do człowieka, zza źrenic którego podgląda nas sam diabeł. A oto wąż - poddany króla wężów, zwierzę domowe, przyjazne, gotowe z poświęceniem chronić nas od zła, w zamian oczekując tylko odrobiny mleka.
 
Dariusz Skrzydło
CO W MŁODOŚCI CZYTAŁY STARUCHY?
 
Chciałbym przybliżyć te lektury, o których mało kto pamięta. Pochłaniałem je jako człek niezwykle młody, a sprawiły one, że moją pasją stało się czytanie opowieści fantastycznych. Nie o wszystkich jej twórcach dziś pamiętamy, część dzieł wrzucając do worka z etykietą "książki zapomniane".
 
Łukasz Czarnecki
STEAMPUNK PO JAPOŃSKU
 
Steampunk, choć narodził się w USA, spotkać można też na Dalekim Wschodzie. W Chinach co prawda go nie uświadczymy (XIX wiek w Państwie Środka wspomina się ze zgrozą jako "stulecie upokorzeń"), ale gatunek bardzo dobrze przyjął się w Japonii i wydał w niej plon w postaci różnorodnych mang i opartych na nich seriali anime.
 
Ponadto w numerze:
- opowiadania m.in. Andrzeja Miszczaka,
- kolejne spotkanie z Lilem i Putem,
- felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.