Nowa Fantastyka 03/2019

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 9,99 zł
W sprzedaży od: 20-02-2019
 
Łukasz M. Wiśniewski
HYMN KU CZCI KANADYJSKICH LEKARZY
 
W momencie, gdy weźmiecie ten numer "NF" do ręki, nowa gra studia BioWare, zatytułowana "Anthem", będzie już dostępna. Czy okaże się kolejnym kamieniem milowym w pełnej sukcesów i zwrotów akcji, liczącej już blisko ćwierć wieku historii firmy?
 
Witold Vargas
TO NIE OWCA, BARANIE, TO JAGNIĘ!
 
Baranek, podobna do obłoczka urocza istotka, jest symbolem wszystkiego, co niewinne, bezbronne i… łagodne jak baranek. Jak łatwo się domyśleć, to jedynie skóra, przebranie, które ma omamić nasze zmysły. W istocie pod tym prześlicznym kłębkiem bieluśkiej wełny czai się zło w czystej postaci, gotowe nas zwieść i zaprowadzić wprost ku zgubie. Baran, nieodłączny towarzysz Baby Jagi, topielec we własnej osobie i diabelski piastun zbłąkanych dusz, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci naszego słowiańskiego bestiariusza.
 
Barbara Szeląg
OSCAROWE EWOLUCJE
 
22 stycznia 2019 roku wielu kinomaniaków przecierało oczy ze zdumienia. "Czarna Pantera", superbohaterski hit Marvela został nominowany do Oscarów w siedmiu kategoriach, w tym za najlepszy film. Zależnie od sympatii można zapytać: jakim cudem? Albo: czemu tak późno?
 
Marta Sobiecka
CZY PAN ISTNIEJE, MR JOHNS? 
 
Choć rozdwojenie jaźni (Multiple Personality Disorder – zaburzenia osobowości wielorakiej) jest jednostką chorobową, być może – póki co – jest tak ze względu na okoliczności jej powstania. Może to pierwszy krok zmierzający do świadomości zbiorowej na zewnętrznym nośniku?
 
Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz
WSZYSTKIE FANTAZJE ANTONIEGO MARCZYŃSKIEGO
 
Nie chcemy bawić się w proroctwa, ale wydaje się nam niewątpliwe, że już w ciągu roku nie będzie domu w Polsce, w którym by się nie znalazły książki Antoniego Marczyńskiego – pisano na początku lat 30. w „Kurjerze Porannym”.
 
Ponadto w numerze:
- opowiadania m.in. Magdaleny Kucenty i Piotra Mirskiego;
- kolejne spotkanie z Lilem i Putem;
- felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.