Nowa Fantastyka 04/2019

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 9,99 zł
W sprzedaży od: 20-03-2019

Łukasz M. Wiśniewski
PIĄTY ODDECH SMOKA W LOCHACH
Po ponad czterech latach od anglojęzycznego wydania, polscy gracze doczekali się wreszcie przekładu pierwszego z trzech kluczowych podręczników do systemu RPG "Dungeons & Dragons"; kolejne dwa pojawią się w ciągu najbliższych miesięcy. To dobra okazja by opowiedzieć o fenomenie "D&D".
 
Artur Stopiński
RAMIĘ W RAMIĘ PRZECIW PLANSZY
Koordynacja działań graczy, by wspólnie osiągnąć sukces, może być równie satysfakcjonująca co samodzielnie (i samotnie) odniesione zwycięstwo nad innymi. Dlatego właśnie powstały kooperacyjne gry planszowe, w których gra służy zaznaniu poczucia wspólnoty w dążeniu do wyznaczonego celu, a w momencie zwycięstwa również radość jest wspólna.
 
Andrzej Kaczmarczyk
KAPITANIE! MÓJ KAPITANIE!
Był pierwszym superbohaterem, który trafił na ekrany kin. Komiksy z nim rozchodziły się w milionowym nakładzie. Mimo to zniknął z rynku na dwadzieścia lat, a dziś nie używa nawet własnego imienia. Kim jest Shazam, i kim był Kapitan Marvel?
 
Witold Vargas
KAŻDY KIT MA W SOBIE MIT
 Illuminati, Reptilianie, UFO, Wielka Stopa, wampiry - te z pozoru zmyślone postacie czyhają na nas w ciemnych zakamarkach codzienności, gotowe obrócić nasz żywot w istny koszmar. Zdawałoby się, że w epoce Internetu, powszechnego szkolnictwa, niemal całkowitego pokonania analfabetyzmu, słowem - w czasach zwycięstwa rozumu, fantastyka ludowa stanie się jedynie ciekawym tematem badań dla etnografów i pożywką dla pisarzy fantasy. Sprawa przedstawia się jednak zgoła inaczej.
 
Ponadto w numerze:
- "Groza nad Mutindale" - scenariusz do gry "Dungeons & Dragons 5 Edycja";
- wywiad z Gwendoline Christie, gwiazdą "Gry o Tron";
- wywiad z Markiem Rein-Hagenem, twórcą Świata Mroku;
- opowiadania m.in. Marka Lawrence'a i Wojciecha Zembatego;
- kolejne spotkanie z Lilem i Putem;
- gorąca promocja prenumeraty;
- felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.