Nowa Fantastyka 05/2019

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 9,99 zł
W sprzedaży od: 25-04-2019
Przemysław Pawełek
PRZYGODY CZERWONEGO DIABŁA
Ćwierć wieku temu ukazał się pierwszy zeszyt krótkiej serii "Hellboy: Nasienie Zniszczenia". Nie zanosiło się wtedy na oszałamiający sukces, jednak okazało się, że był on tej serii pisany i przyczyniły się do niego właśnie te czynniki, które pierwotnie budziły wątpliwości.
 
Marta Sobiecka
OPOWIADANIE NA EKRANIE
"Miłość, śmierć i roboty" to seria osiemnastu krótkometrażowych animacji dedykowanych dorosłemu widzowi. Filmy prezentowane przez Netflixa łączy wulgarny język, nagość oraz przemoc. Nie dajcie się jednak zwieść - nagi biust to nie wszystko, co ma do zaoferowania antologia.
 
Marcin Knyszyński
MAD MAX - NIE JEDZIESZ, NIE ŻYJESZ
40 lat temu do australijskich kin wszedł "Mad Max". Wywarł wielki wpływ na kino akcji nadchodzących lat 80. i mimo mankamentów scenariusza, aktorstwa i realizacji zasłużenie osiągnął miano kultowego. Film ten, wraz ze swoimi dwiema kontynuacjami, zapoczątkował pewną stylistykę w kinie postapokaliptycznym - choć już wówczas nie był pionierem gatunku. W 2015 roku do kin trafiła czwarta część i okazała się godną kontynuacją założeń i estetyki legendy.
 
Witold Vargas
UPADŁE ANIOŁY
Bohaterowie legend to ludzie wielu cnót i… nie mniejszej liczby chorób psychicznych. Każdy szanujący się bohater miał nierówno pod sufitem.
 
Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz
POLSKI EDISON ZADZIWIA AMERYKANÓW
czyli telewizja z lamusa
Internet, elektryczne i autonomiczne samochody, smartfony i kroczące roboty - XXI wiek jawi się wam jako czas nowoczesności i przełomowych wynalazków? Może macie rację, a może to po prostu marketingowe bajeczki wielkich technologicznych koncernów?