Inni zamówili również:

Rok 1989 i lata następne

Tadeusz Mazowiecki

Los powtórzony

Janusz Leon Wiśniewski

Na wieki wieków amant

Tadeusz Pluciński, Magdalena Adaszewska

Kiszczakowa. Tajemnice Generałowej

Maria Teresa Kiszczak, Kamil Szewczyk

Inne książki z tej kategorii

300 uczonych prywatnie i na wesoło. Tom 1

Andrzej K. Wróblewski

300 uczonych prywatnie i na wesoło. Tom 2

Andrzej K. Wróblewski

A oni wciąż mnie szukają

Maria Stefanelli, Manuela Mareso
Walczyć o wolność, żyć niezależnie. Wspomnienia o Władysławie Bartoszewskim

Kategoria: Biografie, wspomnienia
Tłumaczenie: Marcin Barcz
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 9,90 zł Cena detaliczna: 29,90 zł
ISBN: 978-83-8097-147-9
Format: 130 mm x 201 mm
Liczba stron: 144
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 03-08-2017
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin

Władysław Bartoszewski – zarówno z polskiej, jak i z europejskiej perspektywy – był postacią niezwykłą, fascynującą, darzoną ogromnym szacunkiem przez przyjaciół i znajomych. Ten wyrosły z głęboko chrześcijańskich korzeni świadek najtragiczniejszych czasów, ocalały z Auschwitz, historyk, pisarz, dyplomata, były polski minister spraw zagranicznych i przyjaciel ludzi, potrafił z całych sił i z niestrudzoną wolą walki bronić swych przekonań. Dążył do ocalenia pamięci i nie pozwalał -zapominać. Pragnął pojednania Polski z Niemcami. Chciał zapewnić Polakom życie w demokracji i członkostwo w Unii Europejskiej. W dyskusji z profesorem Bartoszewskim niełatwo było postawić na swoim, potrafił wymierzać sprawne retoryczne ciosy. Sprawy, o których słuszności był przekonany, forsował z niezwykłym uporem i twardą nieustępliwością. 
Książka Bettiny Schaefer to zbiór wspomnień. Członkowie rodziny Władysława Bartoszewskiego, jego przyjaciele, współpracownicy, towarzysze drogi życiowej, znajomi i byli studenci opisują spotkania z nim na różnych etapach jego życia w ciągu niemal sześćdziesięciu lat.

Bettina Schaefer
- dziennikarka, autorka książek i wydawca. Ukończyła studia dziennikarskie w Berlinie. Wielokrotnie nagradzana za publikacje biograficzne. Do jej najważniejszych publikacji należą "Lass uns über Auschwitz sprechen" (Porozmawiajmy o Auschwitz, 2009) i "Ich bleibe Optimist, trotz allem – Erinnerungen an Noach Flug" (Mimo wszystko pozostaję optymistą – wspomnienia o Noahu Flugu, wyd. niemieckie 2014, wyd. angielskie 2015).