Inne książki tego autora

To, co najlepsze. Tom 2

Harlan Ellison

Inne książki z tej kategorii

17 podniebnych koszmarów (audiobook MP3)

Stephen King, Bev Vincent

Alvin Czeladnik

Orson Scott Card

Bazar złych snów

Stephen King
To, co najlepsze. Tom 1

Kategoria: Fantastyka
Tytuł oryginału: The Essential Ellison: A 50-Year Retrospective
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz, Bartosz Kurowski, Krzysztof Sokołowski, Maciejka Mazan, Wiktor Bukato
Podziel się:
Książka
Cena inverso.pl: 40,54 zł
Cena detaliczna: 69,90 zł
ISBN: 978-83-8123-127-5
Format: 150 mm x 231 mm
Liczba stron: 672
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 15-02-2018
e-book 39,13 zł
e-book 39,13 zł
Cena inverso.pl: 39,13 zł
Cena detaliczna: 55,90 zł
ISBN: 978-83-8123-635-5
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 01-03-2022
Druk na żądanie 84,00 zł
Druk na żądanie 84,00 zł
Cena inverso.pl: 84,00 zł
ISBN: 978-83-8295-552-1
Format: 150 mm x 231 mm
Liczba stron: 672
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 10-02-2022

Najważniejsza premiera fantastyczna ostatnich lat!

Harlan Ellison – kontrowersyjny geniusz światowej literatury, prowokator nieustannie testujący granice wyobraźni. Obsypany nagrodami, zaliczony w poczet wielkich mistrzów SF i horroru. Jego twórczość była inspiracją m.in. dla Neila Gaimana, Dana Simmonsa, Jamesa Camerona i rodzeństwa Wachowskich. "To, co najlepsze" to dwutomowa kolekcja, po raz pierwszy ukazująca polskim czytelnikom bogactwo i różnorodność dorobku tego niezwykłego pisarza i scenarzysty. Drugi tom ukaże się jesienią 2018.

Nie mogę wyobrazić sobie science fiction późnego XX wieku bez Harlana Ellisona. Byłoby nudno!
Ursula K. Le Guin

Nowa Fala zrewolucjonizowała amerykańską fantastykę. A Harlan Ellison zrewolucjonizował Nową Falę. Dostał za to – między innymi nagrodami – jedenaście Hugo i pięć Nebuli. "Ptak śmierci", "Nie mam ust, a muszę krzyczeć", "Dziwne wino", "Ukorz się, pajacu, rzecze Tiktaktor". I mój faworyt: "Chłopiec i jego pies". Żaden szanujący się miłośnik fantastyki nie może sobie pozwolić na to, by nie znać Harlana Ellisona. A poznać naprawdę warto. Ręczę za to moim słowem.
Andrzej Sapkowski

Moje opowiadania ruszają w świat i wywołują piekło. Od czasu do czasu jakiś oszczerca lub urażony krytyk mówi: „Napisał to tylko po to, żeby szokować”. Uśmiecham się wtedy i kiwam głową. Dokładnie tak.
Harlan Ellison w liście do Stephena Kinga

Harlan jest gigantem wśród ludzi pod względem odwagi, waleczności, wymowy, dowcipu, czaru, inteligencji pod każdym względem oprócz wzrostu.
Isaac Asimov we wstępie do "Niebezpiecznych wizji"

Harlan Ellison został nazwany przez „Washington Post” jednym z wielkich żyjących amerykańskich autorów opowiadań. W swojej ponadpięćdziesięcioletniej karierze zdobył więcej nagród niż jakikolwiek inny żyjący twórca fantastyki. Ellison napisał lub zredagował ponad sto książek, ponad tysiąc siedemset opowiadań, esejów, artykułów i felietonów, ponad dwadzieścia scenariuszy telewizyjnych i kilkanaście filmowych. Otrzymał m.in. jedenaście Nagród Hugo, pięć Bram Stoker Award, cztery Nebule, jest dwukrotnym laureatem Nagrody Edgara. Ellison został także wyróżniony prestiżowym tytułem Wielkiego Mistrza przez Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i Fantasy (Damon Knight Memorial Grand Master Award).