Inne książki tego autora

Putin. Człowiek bez twarzy

Masha Gessen

Słowa skruszą mury. Pussy Riot

Masha Gessen

Inne książki z tej kategorii

Anders

Maria Nurowska

Bandera. Faszyzm, ludobójstwo, kult. Życie i mit ukraińskiego nacjonalisty

Grzegorz Rossoliński-Liebe

Beria. Oprawca bez skazy

Françoise Thom
Będzie to, co było

Kategoria: Literatura faktu, historia
Tytuł oryginału: The Future Is History: How Totalitarianism Reclaimed Russia
Tłumaczenie: Magdalena Iwińska
Podziel się:
Książka
Nasza cena: 44,30 zł Cena detaliczna: 59,90 zł
ISBN: 978-83-8123-304-0
Format: 135 mm x 206 mm
Liczba stron: 728
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 12-07-2018
Wysyłamy w ciągu: 24 godzin

W 2012 roku rząd Putina rozpoczął jawny proces politycznego dławienia demokracji. Kraj toczył wojnę z wrogiem wewnętrznym oraz z sąsiadami. W 2008 roku Rosja dokonała inwazji na Gruzję, a w 2014 – zaatakowała Ukrainę, anektując wielkie połacie jej terytoriów. Prowadziła jednocześnie wojnę informacyjną przeciwko demokracji zachodniej – zarówno pojęciu, jak i codziennej rzeczywistości. Zachodnim obserwatorom zajęło jednak trochę czasu uświadomienie sobie tego, co się naprawdę dzieje w Rosji, która na powrót przyjęła swoją rolę imperium zła oraz symbolu zagrożenia dla egzystencji świata.
Stłumienie demokracji, działania wojenne, a nawet regres Rosji na światowej scenie – tego wszystkiego Masha Gessen była świadkiem. I chce o tym opowiedzieć. Będzie to, co było to poruszająca książka, pokazująca nie tylko, jak się żyło w Rosji w ciągu ostatnich trzydziestu lat, ale również czym była Rosja przez cały ten czas, czym się stała, i w jaki sposób.

"Będzie to, co było" przedstawia Rosję, której przyszłość leży poza historią, ponieważ jej obywatele są skazani na powtarzanie dekada po próby tego samego spektaklu tyranii.
"The Guardian"

Masha Gessen – rosyjsko-amerykańska dziennikarka. W latach 1981–1991 pracowała w Stanach Zjednoczonych, po czym powróciła do Moskwy, by ponownie opuścić Rosję w 2013 r. Pisze m.in. dla "The New York Times" i "The New Yorker". Autorka kilku książek dotyczących głównie życia społecznego i politycznego współczesnej Rosji, m.in. "Putin. Człowiek bez twarzy".