Przewodnik miłośnika matematyki. Arcydzieła dla każdego

Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: The Mathematics Lover's Companion: Masterpieces for Everyone
Tłumaczenie: Joanna i Adam Skalscy
Podziel się:
Książka
Cena inverso.pl: 26,00 zł Cena detaliczna: 42,00 zł
ISBN: 978-83-8169-045-4
Format: 147 mm x 208 mm
Liczba stron: 344
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 26-03-2019

Słyszeliście kiedyś o arcydziełach matematyki? Każdy z nas potrafi wymienić arcydzieła muzyki, malarstwa, literatury, ale z pewnością nie matematyki!
Wyobraźcie sobie naukę czytania, która skupia się wyłącznie na ortografii i interpunkcji, nie mówiąc nic o powieściach ani poezji. Uczniowie, którzy ukończą taką szkołę, z pewnością nigdy nie sięgną po książkę. Wielu spośród nas jest w bardzo podobnej sytuacji, jeśli chodzi o matematykę. Uczono nas jej, lecz nigdy nie wytłumaczono, po co. 
W matematyce, podobnie jak w sztuce, kryje się głębokie piękno. Edward R. Scheinerman postanowił pokazać je osobom, które nie są matematykami, i robi to w mistrzowski sposób. "Przewodnik miłośnika matematyki" to kolekcja matematycznych klejnotów, dostępna każdemu, kto chce ją poznać, niezależnie od wiedzy (czy niewiedzy), jaką wyniósł ze szkoły. 

Edward R. Scheinerman to amerykański matematyk, profesor na Johns Hopkins University. Studiował na Brown University i Princeton University. Członek American Mathematical Society. Specjalizuje się w teorii grafów.