Nowa Fantastyka 02/2020

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 9,99 zł
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 19-01-2020
Waldemar Miaśkiewicz
ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ MISTRZÓW - TAK SZYBKO ODCHODZĄ
Bohaterowie dziecięcej radości dzisiejszych czterdziestolatków odchodzą. Taka jest kolej rzeczy - truizm, który wszystko tłumaczy i niczego nie oswaja. Wczoraj tworzyli, cieszyli i kształtowali odbiorców, byli mistrzami a dziś ich nie ma. Niczego już nie narysuje Jerzy Wróblewski, Janusz Christa, Zbigniew Lengren. Ostatnie dwa lata wydają się jednak pogromem komiksowego wszechświata. Kolejno odchodzili Szarlota Pawel, Tadeusz Raczkiewicz, Maciej Parowski, Bohdan Butenko, a teraz do grona wielkich nieobecnych dołączył Bogusław Polch.
 
Błażej Jaworowski
CZYJA PRZYSZŁOŚĆ? NASZA PRZYSZŁOŚĆ!
Katastrofa klimatyczna a fantastyka
Za sprawą kolejnych naukowych raportów i spektakularnych protestów znów coraz częściej mówi się o globalnym ociepleniu. I to nie w kontekście biednych misiów polarnych, a poważnego zagrożenia dla naszej cywilizacji. A jak to widzą fantaści?
 
Andrzej Kaczmarczyk
EUKLIDESOWA FANTASTYKA
Wyobraźcie sobie idealnie płaski świat. Świat dwóch wymiarów, zaludniony przez geometryczne figury. Pośmiejcie się trochę z zadowolonych z siebie wielokątów, przekonanych że nie może istnieć nic więcej. A potem wyobraźcie sobie, jak ktoś z czterowymiarowej przestrzeni spogląda na was.
 
Ponadto w numerze:
- wywiady z Henrym Cavillem i Joeyem Bateyem (Geraly i Jaskier z serialu "Wiedźmin") oraz z Claesem Bangiem ("Dracula");
- opowiadania m.in. Kena Liu i Marcina Rusnaka;
- kolejne przygody Lila i Puta;
- promocja prenumeraty;
- felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.