Nowa Fantastyka 04/2020

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 10,99 zł
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 19-03-2020
Książka chwilowo niedostępna
Łukasz M. Wiśniewski
PYRKON, CZYLI OD ZERA DO BOHATERA
Na starcie był to całkowicie normalny konwent. Wiele takich robiliśmy swego czasu i robimy do dziś. Szkoła lub lokalny ośrodek kultury, zabieganie o obecność rodzimych pisarzy, dodatkowe atrakcje. Organizujący imprezę Poznański Klub Fantastyki „Druga Era” jako dość niepokorny odłam ruchu fanowskiego miał łatkę „wrzodu fandomu” (dumnie i ironicznie nosi ją do dzisiaj). 
 
Łukasz Czarnecki
MIĘDZY NAMI, JASKINIOWCAMI
Żyjemy w świecie całkowicie poddanym władaniu człowieka. Niewiele jest już miejsc nietkniętych dłonią przedstawicieli naszego gatunku. Epoka ta to jednak w dziejach zarówno planety jak i ludzkości zaledwie mgnienie oka. Przez większość swej historii rodzaj Homo nie stał bynajmniej na szczycie łańcucha pokarmowego. Przez dziesiątki mileniów nasi przodkowie równie często, jeśli nie częściej, byli nie tyle myśliwymi, co ofiarami groźnych przedpotopowych bestii. Okres zwany prehistorią już od ponad stu lat rozbudza wyobraźnię znudzonych mieszkańców miast.
 
Witold Vargas
I PRZEZWYCIĘŻYŁ ŚMIERĆ
Oto obiecany ciąg dalszy poprzedniego artykułu. Dość W drugiej części chciałbym dać umarlakom nieco świętego spokoju i opowiedzieć o kilku legendarnych motywach ze śmiercią w tle. Bądź co bądź, śmierć nie tylko istnieje - potrafi też się przydarzyć… Rzadko, ale jednak.
 
Ponadto w numerze:
- wywiady z Marvano i Grupą Filmową Darwin;
- scenariusz RPG do systemu “Tajemnice Pętli”;
- opowiadania m.in. Jeffreya Forda, Charlesa Yu i Wojciecha Zembatego;
- nominacje do Nagród “Nowej Fantastyki” 2020;
- Rynn rysuje oraz kolejne spotkanie z Lilem i Putem;
- nowa rubryka Erpegowe Piekiełko;
- felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.