Nowa Fantastyka 10/2020

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 10,99 zł
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 19-09-2020
OPISUJĘ RZECZY, KTÓRE JUŻ STRACIŁEM
Rozmowa z Jakubem Małeckim
 
Agnieszka Włoka: Jak identyfikujesz swoją twórczość? Na ile ważne jest dla ciebie przyporządkowanie twoich książek do poszczególnych gatunków?
 
Jakub Małecki: Wiesz, mam takie marzenie, żeby nie dało się ich przyporządkować, albo żeby przynajmniej było to trudne. Ja sam uwielbiam książki, które się wymykają z szufladek, pasują do wielu półek w księgarni jednocześnie, albo najlepiej nie pasują do żadnej. Ostatnio pomyślałem, że na przykład w empikach mógłby być taki regał z napisem "A te książki to już nie mamy pojęcia, gdzie położyć" i marzyłoby mi się, żeby tam stały właśnie te moje.
 
Łukasz Czarnecki
PRZEDSTAWIENIE MUSI TRWAĆ
 
Narodzony w epoce Edo teatr kabuki jest jedną z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych japońskich tradycji kulturalnych. Wpisany w roku 2008 na listę UNESCO zachwyca kunsztem aktorów, barwnymi kostiumami i pomysłowymi efektami scenicznymi.
 
Witold Vargas
SŁOWIAŃSKI MATRIX – OBSADA
 
Pierwszoplanowych bohaterów słowiańskiego Matrixa opisałem w poprzednim artykule. Teraz pozostaje zaprosić na scenę resztę obsady. Te jakże ważne postacie, które zarówno w filmie, jak i w słowiańskich baśniach, tworzą niepowtarzalny koloryt, bez którego opowieści byłyby zupełnie inne. Zanurzymy się w tkankę tych niezwykłych historii i poszukajmy ingrediencji może mniej sztandarowych, ale jakże istotnych na liście płac.
 
Łukasz M. Wiśniewski
STAROŻYTNI OBCY
 
Wydawałoby się, że fakt obecności opowieści o kontaktach z Obcymi w kanonie literatury fantastycznonaukowej mógłby ułatwić fanom SF kontakty z osobami, traktującymi jako pewnik, że UFO to pojazdy pozaziemskie, a do tego przybywają one do nas od tysiącleci. Z zewnątrz zresztą chyba tak to wygląda, bo większość fantastów choć raz w życiu usłyszała: aha, czyli wierzysz w te zielone ludziki? Nic bardziej mylnego.
 
Ponadto w numerze m.in.:
- opowiadanie K. Matkowskiego i K. Rewiuka
- scenariusz RPG do systemu "Ostrza w Mroku"
- trzy strony przygód Lila i Puta
- felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.