Nowa Fantastyka 03/2021

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 10,99 zł
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 19-02-2021
Kamil Śmiałkowski
OSTATECZNY KONIEC UCZŁOWIECZANIA

Odszedł Papcio Chmiel, nestor polskiego komiksu, twórca, który wychował wiele pokoleń polskiej młodzieży. Wychował, uwrażliwił, rozbawiał i pokazał jak ważna jest wyobraźnia i fantazja.

Radosław Pisula
NOWE PRZYGODY KAJKA I KOKOSZA

Kultowi bohaterowie Janusza Christy powracają w nowych komiksach i w serialu animowanym - zacznie się od pięciu trzynastominutowych odcinków, a finalnie otrzymamy 26 epizodów.

Magdalena Stawniak
SERIALOWA REWOLUCJA
czyli przyszłość "Gwiezdnych wojen"

Pierwszy aktorski serial z uniwersum „Gwiezdnych wojen” przywrócił nadzieję fanom i przetarł szlaki kolejnym produkcjom. „Mandalorianin” to nowe otwarcie w tym popularnym uniwersum.

Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz
STARCIE TYTANÓW

Historia literatury pełna jest sążnistych esejów, w których spierano się nie tylko o pisarstwo jako takie, ale także o podejście do życia, wszechświata i całej reszty. Nuda? Nie kiedy w konflikt zaangażowani byli dwaj z najsłynniejszych pisarzy XX wieku - Herbert George Wells i George Orwell.

Witold Vargas
AITWAR – PIERZASTY WĄŻ Z OGNIA

Nazwa aitwar jest litewskim odpowiednikiem naszego żmija. Z najdawniejszych przekazów wynika, że był to niebiański wężowaty stwór o płonącej głowie, który spijał wodę z akwenów i chmur, powodując suszę.

Ponadto w numerze:
- opowiadania m.in. Petera Wattsa i Marty Kładź-Kocot;
- gościnny występ felietonowy Renaty Kuryłowicz;
- nowe przygody Lila i Puta;
- felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.