Jądro ciemności. Ciemna materia, ciemna energia i niewidzialny Wszechświat

Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Heart of Darkness. Unraveling the Mysteries of the Invisible Universe
Tłumaczenie: Bogumił Bieniok i Ewa Łokas
Podziel się:
e-book 24,90 zł
e-book 24,90 zł
Nasza cena: 24,90 zł Cena detaliczna: 33,60 zł
ISBN: 978-83-8069-770-6
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 10-10-2017
Wysyłamy natychmiast
Druk na żądanie 51,00 zł
Druk na żądanie 51,00 zł
Nasza cena: 51,00 zł
ISBN: 978-83-8123-804-5
Format: 140 mm x 210 mm
Liczba stron: 376
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 11-07-2018
Wysyłamy w ciągu: 7 dni
W ciągu ostatnich trzydziestu lat naukowcy przekonali się, że dwa nieuchwytne składniki naszego Wszechświata – ciemna materia i ciemna energia – nie tylko stanowią jego większą część, ale także kształtują jego losy. „Jądro ciemności” to wciągająca opowieść o gromadzeniu dowodów przemawiających za powszechnie dziś przyjętym modelem kosmologicznym Lambda-CDM (Lambda- Cold-Dark-Matter), napisana przez jednego z pionierów badań na tym polu. Jeremiah Ostriker w przystępny i wnikliwy sposób opowiada o postępach w badaniach nad ciemną materią i energią, a także wyjaśnia, jakie kwestie wciąż pozostają niewyjaśnione i w jaki sposób naukowcy mierzą się z pytaniami o pochodzenie i naturę ciemnej materii i ciemnej energii.

„Jądro ciemności” to jasny i dogłębny opis najnowszych, zaskakujących osiągnięć w badaniach Wszechświata i kwestii, które wciąż pozostają dla nas tajemnicą. Ostriker i Mitton mają nie tylko ogromną wiedzę, ale i wyśmienity styl.
Martin Rees, Master of Trinity College, University of Cambridge, Astronomer Royal

Jeremiah P. Ostriker jest astrofizykiem i profesorem astronomii na Columbia University. Pracował na Princeton University, kształcił się natomiast na Harwardzie, University of Chicago i University of Cambridge. Jest jedną z najbardziej wpływowych postaci w badaniach nad ciemną materią.

Simon Mitton jest astronomem i pisarzem. Pracuje w St. Edmund’s College, University of Cambridge.