Inne książki tego autora

Franciszek Starowieyski. Bycza krew

Izabela Górnicka-Zdziech

Przewodnik inteligentnego snoba według Franciszka Starowieyskiego

Izabela Górnicka-Zdziech, Franciszek Starowieyski

Inne książki z tej kategorii

300 uczonych prywatnie i na wesoło. Tom 1

Andrzej K. Wróblewski

300 uczonych prywatnie i na wesoło. Tom 2

Andrzej K. Wróblewski

A oni wciąż mnie szukają

Manuela Mareso, Maria Stefanelli
Przewodnik zacnego kolekcjonera według Franciszka Starowieyskiego

Kategoria: Biografie, wspomnienia
Podziel się:
Druk na żądanie 48,00 zł
Druk na żądanie 48,00 zł
Nasza cena: 48,00 zł
ISBN: 978-83-8123-812-0
Format: 165 mm x 235 mm
Liczba stron: 236
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 12-07-2018
Wysyłamy w ciągu: 7 dni

Nazywa siebie współczesnym humanistą, który nie czyta książek, tylko przedmioty. Urodził się z potrzebą kolekcjonowania. Zaczynał od czterolistnych koniczynek, a dziś na jego kolekcję składają się niezwykłe obiekty: rzadkie sztućce, wyjątkowe zegary, cenna numizmatyka i inne rarytasy. Jest wielkim miłośnikiem antyków, który starannie selekcjonuje swoje zbiory i entuzjastą, który obwieści całemu światu o nowej zdobyczy. Nie zawiesza na ścianach obrazów podpisanych przez Malczewskiego, ale zbiera to, co mu się podoba. 

W przewodniku opowiada, od czego zacząć zbieranie i w jaki sposób stworzyć własną, niepowtarzalną kolekcję. Ostrzega, czego absolutnie unikać. Doradza, jak dobierać i zestawiać antyki. Opisuje przedmioty najcenniejsze i te, które nadają się na śmietnik. Zdradza, jak konserwować bez konserwatora i jak fałszować, by nie zostać rozpoznanym. 

Franciszek Starowieyski

Wybitny grafik, malarz, scenograf. Profesor Europejskiej Akademii Sztuki. Autor dzieł o bogatej symbolice: plakatów, ilustracji, opracowań graficznych książek oraz obrazów. Miał ponad 200 wystaw w kraju i zagranicą.

Izabela Górnicka-Zdziech

Dziennikarka i autorka książek. Wydała tomiki poetyckie: Sianokosy i Przez Ucho Igielne oraz portrety prozą, m.in. Przewodnik inteligentnego snoba według Franciszka Starowieyskiego, Sukienkę ze starego płaszcza i Rozmowy pod niebem. Pisuje do prasy poświęconej rodzinie i prowadzi dział „Spotkania” w miesięczniku „Magazyn Familia”. Strona autorki: www.gornicka-zdziech.pl.