Inne książki z tej kategorii

#Sława

Karolina Korwin Piotrowska

300 uczonych prywatnie i na wesoło. Tom 1

Andrzej K. Wróblewski

300 uczonych prywatnie i na wesoło. Tom 2

Andrzej K. Wróblewski
Podróż tysiąca burz

Kategoria: Biografie, wspomnienia
Tytuł oryginału: Jurney of a Thousand Storms
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Podziel się:
e-book 22,40 zł
e-book 22,40 zł
Cena inverso.pl: 22,40 zł
Cena detaliczna: 48,00 zł
ISBN: 978-83-8169-630-2
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 01-09-2022
Duże Litery 48,00 zł
Duże Litery 48,00 zł
Cena inverso.pl: 48,00 zł
ISBN: 978-83-8169-645-6
Format: 160 mm x 235 mm
Liczba stron: 382
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 07-05-2019

Poruszająca opowieść autora bestsellera "Tajemnice Leili" o jego dramatycznej wędrówce ku szczęściu i wolności.

Wstrząsające wspomnienia wybitnego, zasłużonego lekarza, który przeżył koszmar w irańskim więzieniu, przetrwał jako uchodźca w Turcji, po czym mozolnie budował na nowo swoje życie na emigracji w Australii.
 
Urodzony w Iranie lekarz i uznany tłumacz Kooshyar Karimi zostaje pewnego dnia uwięziony przez służbę bezpieczeństwa swojego kraju, podejrzewającą go o działalność wywrotową. Porwany wprost z ulicy przez agentów wywiadu, trafia do więzienia, gdzie jest torturowany, a następnie zmuszony do szpiegowania przeciwników reżimu. Udaje mu się uciec do Turcji, gdzie w oczekiwaniu na przyznanie statusu uchodźcy przez ONZ musi stoczyć kolejną walkę, tym razem o zapewnienie bytu i bezpieczeństwa swojej rodzinie - bez prawa do pracy, zdany na łaskę skorumpowanej policji, oszustów i biurokracji. A to nie koniec jego dramatycznych przejść - irańscy agenci wkrótce go znów dopadają i zaczynają szantażować, grożąc jego matce, która pozostała w Iranie…
Karimi, będąc Żydem dorastającym w fundamentalistycznym państwie islamskim, zawsze czuł się w swoim kraju niemile widziany. Zresztą sporo ryzykował - wstąpił do partii opozycyjnej, a wykształcenie medyczne wykorzystywał w sposób niezgodny z irańskim prawem, ratując niezamężne kobiety w ciąży przed ukamienowaniem.
Swoimi niezwykłymi wspomnieniami Karimi daje dowód wielkiego serca, siły charakteru i głębokiego zrozumienia natury ludzkiej w całym jej spektrum - od nikczemnej podłości po bezinteresowną życzliwość.

Kooshyar Karimi urodził się w Teheranie, a obecnie mieszka w Sydney. Z wykształcenia jest lekarzem medycyny. Autor wielu książek dotyczących mitologii i historii Iranu, Chin oraz starożytnej Asyrii. Jedna z nich została objęta przez irańskie władze oficjalnym zakazem publikacji. W 2012 roku jego autobiograficzny utwór "I Confess: Revelations in Exile" ukazał się drukiem w Australii, a w roku 2015 wydawnictwo Penguin wydało bestsellerową powieść "Tajemnica Leili", która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Kooshyar Karimi jest także nagradzanym tłumaczem m.in. twórczości Gore’a Vidala, Khalila Gibrana i Adriana Berry’ego.