Inne książki tego autora

Tajemnica brakującej głowy

Jeff Cohen, E.J. Copperman

Tajemnica brakującej głowy (audiobook MP3)

Jeff Cohen, E.J. Copperman

Tajemnica rzekomego małżonka (audiobook MP3)

Jeff Cohen, E.J. Copperman

Inne książki z tej kategorii

13 minut

Sarah Pinborough

13 minut (audiobook CD)

Sarah Pinborough

Amnezja

Federico Axat
Tajemnica rzekomego małżonka

Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
Tytuł oryginału: The Question Of The Unfamiliar Husband
Tłumaczenie: Magda Witkowska
Podziel się:
Książka
Cena inverso.pl: 25,99 zł
Cena detaliczna: 39,99 zł
ISBN: 978-83-8234-189-8
Format: 135 mm x 210 mm
Liczba stron: 368
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 20-07-2021
e-book 32,00 zł
e-book 32,00 zł
Cena inverso.pl: 32,00 zł
ISBN: 978-83-8234-788-3
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 20-07-2021
Duże Litery 48,00 zł
Duże Litery 48,00 zł
Cena inverso.pl: 48,00 zł
ISBN: 978-83-8234-816-3
Format: 160 mm x 235 mm
Liczba stron: 434
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 02-08-2021
Zwariowany jak Monk, przenikliwy jak Poirot.

Samuel Hoenig, miłośnik baseballu i Beatlesów, postanowił wykorzystać swój niezwykły dar, zespół Aspergera, aby odpowiadać na pytania wymagające wyjątkowej wnikliwości i logicznego myślenia. Otworzył nawet biuro, w którym przyjmuje osoby zainteresowanie korzystaniem z jego usług.
Pewnego dnia zgłasza się do niego klientka z dosyć nietypową sprawą. Chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat... własnego męża, a raczej poznać prawdziwą tożsamość mężczyzny podającego się za niego. Samuel Hoenig zgadza się kobiecie pomóc, licząc na to, że w sprawach związanych z delikatną materią małżeńską, o której sam zbyt wiele nie wie, będzie mógł skorzystać z pomocy swej dawnej współpracowniczki, niezastąpionej Janet Washburn.
Z początku całkiem nieźle im idzie, potem jednak znajdują we własnym biurze... ciało rzeczonego małżonka. Samuel dochodzi do wniosku, że ktoś sobie z nim pogrywa, więc tym chętnie zgadza się udzielić odpowiedzi na kolejne pytanie: kto zabił rzekomego męża?

Błyskotliwa i wartka historia kryminalna.
"Publishers Weekly"

Urokliwie świeża i dowcipna opowieść detektywistyczna. W trakcie lektury zabawnego i niebanalnego tekstu czytelnik jednocześnie śledzi klasyczną zagadkę kryminalną i poznaje rzeczywistość osoby z zespołem Aspergera. Niechże się i z detektywem Monkiem kojarzy, ponieważ ten specjalista od pytań stosuje metody dedukcji godne Sherlocka, Colombo i Monka właśnie. Czysta rozkosz.
"Mystery Scene"

Zgrabnie napisana opowieść z wątkiem aspergerowskim (…) pozwala czytelnikowi spojrzeć na proces rozwiązywania zagadki kryminalnej z oryginalnej perspektywy, a jednocześnie uwrażliwia go na specyfikę tego często nie do końca dobrze rozumianego zespołu cech.
"Booklist"

Duet Copperman-Cohen pokazuje nam, że osoby z zespołem Aspergera z pewnymi rzeczami mogą mieć trudności, z niektórymi jednak radzą sobie wyjątkowo dobrze.
"Ellery Queen’s Mystery Magazine"

Książka napisała błyskotliwie i z pysznym humorem.
"CrimeSpree Magazine"

E.J. Copperman to pseudonim literacki Jeffa Cohena, pochodzącego z New Jersey autora zabawnych powieści kryminalnych. Cohen publikuje również teksty w licznych tytułach prasowych, m.in. "New York Timesie", "Entertainment Weekly" i innych.