Nowa Fantastyka 02/2022

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 11,90 zł
W sprzedaży od: 26-01-2022
Joanna Kułakowska
PSYCHOANALIZA GERALTA

Świat Andrzeja Sapkowskiego to miejsce, w którym pisarz, sprawnie władając dowcipem podszytym goryczą i ironią, odmalował rozkład na wielu poziomach: moralny, społeczny, ekologiczny i czysto psychologiczny. Bujnie krzewi się tam rasizm, seksizm, religijny fanatyzm, pogarda klasowa, nienawiść, zazdrość i głupota.

Joanna Kułakowska, Łukasz M. Wiśniewski
PLASKAJĄC WIDZA MIĘDZY OCZY
Splat!FilmFest 2021

W listopadzie i grudniu zeszłego roku odbyła się VII edycja festiwalu koncentrującego się na ciekawostkach kina gatunkowego i niezależnego. Znalazły się tam również interesujące dokumenty.

Agnieszka Włoka
MATKA NIEŚMIERTELNYCH

11 grudnia 2021 roku zmarła Anne Rice - autorka kultowego "Wywiadu z wampirem", której twórczość wywarła ogromny wpływ na subkulturę gotycką i współczesny wizerunek nieumarłych dzieci nocy.

PERFEKCJONISTA W KAŻDYM CALU
wywiad z Mirkiem Kowalskim
2 stycznia 2022 zmarł Mirek Kowalski, człowiek wielce zasłużony dla polskiej fantastyki. Dzięki niemu udało się wydać książkowo dzieła Andrzeja Sapkowskiego, Witolda Jabłońskiego, Marcina Przybyłka i wielu innych autorów. Ten ostatni wywiad z nim przeprowadziliśmy z okazji jubileuszu 35-lecia "Wiedźmina".

Witold Vargas
BŁĘDNE OGNIKI

Tych małych psotników nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z niewielu demonów, którego niemal każdy z nas widział na własne oczy. A jeśli nie, to należy ten brak nadrobić i to jak najprędzej.

Ponadto w numerze:
- wywiady z reżyserką Julie Ducournau i kostiumolożką Karoliną Żebrowską;
- opowiadania m.in. Michaela Swanwicka i Naomi Novik;
- gościnny występ felietonowy Marcina Podlewskiego;
- kolejna spotkanie z Lilem i Putem;
- felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.