Nowa Fantastyka 04/2022

Podziel się:
Czasopismo
Nasza cena: 11,90 zł
Oprawa miękka
W sprzedaży od: 24-03-2022
Kamil Śmiałkowski
FANTASTYCZNY HUMOR W OBRAZKACH

Komiks, humor i fantastyka. Trzy potężne kawałki kultury popularnej. Każdy świetnie funkcjonuje osobno, ale gdy dwie z nich się łączą, robi się jeszcze ciekawiej. A gdy wszystkie trzy splatają się w jednym dziele? No, ja uwielbiam.

Kamil Muzyka
JAK WYDOBYĆ, BY ZAROBIĆ

Jednym z elementów cywilizacji kosmicznej jest umiejętność użytkowego lub gospodarczego wykorzystania zasobów naturalnych dostępnych w środowisku. Czasami są to zasoby niezbędne dla przetrwania populacji, niekiedy jednak niezbędne dla utrzymania pewnych gałęzi przemysłu lub poziomu cywilizacyjnego.

Agnieszka Włoka
FANTASTYCZNE KRYMINAŁY. KRYMINALNA FANTASTYKA

Czy twórcy mają siłę poszukiwać innych dróg rozwoju? Jakie mogą być tego przyczyny i dokąd nas to zaprowadzi? Autor nie ma obowiązku pozostać na zawsze w gatunku, w którym zadebiutował. O poszukiwaniach twórczych ścieżek kilku polskich pisarzy i pisarek.

Ewa Struzik
GENESYS - NOWA KOSTKOWA PRZYGODA

Kiedy ktoś mówi "gry fabularne", jedna z pierwszych rzeczy, która przychodzi do głowy to kolorowe, wielościenne kostki. Dzisiaj przedstawię Wam system, który traktuje kości ze szczególną uwagą. "Genesy" to uniwersalna gra fabularna, stworzona przez studio Fantasy Flight Games, w której kości nie tylko decydują o kierunku, w jakim podąży fabuła, ale pomagają tworzyć całe historie.

Witold Vargas
BOBO

Bobo to najpospolitszy mieszkaniec obszaru zawieszonego między dniem a nocą. Strefy liminalnej, niczyjej. Pory, kiedy w obrębie domostwa końca dobiega świat dziecięcy, a zaczyna się świat dorosłych.

Ponadto w numerze:
- wywiady z Piotrem W. Cholewą i Kelly Barnhill;
- opowiadania m.in. Laviego Tidhara i Marii Galiny;
- scenariusz RPG do systemu "Genesys";
- kolejne przygody Lila i Puta;
- nominacje do Nagród Nowej Fantastyki 2022;
- felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.