Inne książki z tej kategorii

24 godziny. Coś się dzieje na budowie!

Britta Teckentrup

24 godziny. Coś się dzieje w porcie!

Britta Teckentrup

Banda Michałka na wakacjach

Ewa Karwan-Jastrzębska
Aksamitny Królik

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
Tytuł oryginału: The Velveteen Rabbit
Tłumaczenie: Barbara Grabowska
Podziel się:
Książka
Cena inverso.pl: 19,99 zł
Cena detaliczna: 32,00 zł
ISBN: 978-83-8169-289-2
Format: 185 mm x 244 mm
Liczba stron: 48
Oprawa twarda
W sprzedaży od: 29-04-2021
e-book 20,48 zł
e-book 20,48 zł
Cena inverso.pl: 20,48 zł
Cena detaliczna: 25,60 zł
ISBN: 978-83-8234-715-9
Format: epub, mobi
W sprzedaży od: 29-04-2021
Jedna z najważniejszych książek światowej literatury dla dzieci w kanonicznym wydaniu z ilustracjami mistrza Williama Nicholsona.

Kiedy jesteśmy mali, z zapartym tchem słuchamy tej bajki o przyjaźni Chłopca z Królikiem i czekamy na odpowiedź na frapujące pytanie: JAK ZABAWKI STAJĄ SIĘ PRAWDZIWE. Kiedy jesteśmy zakochani, "Aksamitny Królik" staje się piękną historią o miłości aż po sypiące się ze starości trociny – bo "skoro jesteś Prawdziwy, to w oczach tego, kto cię kocha, nie możesz być brzydki. Brzydkim mogą cię nazwać tylko ci, którzy niczego nie pojmują, którzy nie rozumieją, jak to pięknie być Prawdziwym". To również głęboka refleksja o życiu… po życiu. Od magicznego wyobrażenia Wróżki z dziecięcego pokoju, która przenosi Królika do lepszego świata, po wiarę w przetrwanie dzięki pamięci tego, kto naprawdę cię kochał.

Setki razy cytowany w książkach i filmach, kilkakrotnie zekranizowany, wystawiany na deskach wielu teatrów - jest równie obecny w kulturze jak "Mały Książę" i "Kubuś Puchatek".
Popularna współczesna autorka książek dla dzieci i młodzieży Jacqueline Wilson umieściła "Aksamitnego Królika” na swojej liście dziesięciu najważniejszych książek do głośnego czytania.

W filmie "W chmurach" zwolniony z pracy mężczyzna siedzi w pokoju dziecięcym i czyta "Aksamitnego królika". - Znasz? - pyta granego przez George’a Clooneya Ryana Binghama. - Tak, mocna rzecz - odpowiada Bingham.