Inne książki tego autora

Czarny Flaming

Dean Atta

Inne książki z tej kategorii

24 godziny. Coś się dzieje na budowie!

Britta Teckentrup

Aksamitny Królik

Margery Williams

Banda Michałka na wakacjach

Ewa Karwan-Jastrzębska
Czarny Flaming (audiobook MP3)

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
Tytuł oryginału: The Black Flamingo
Tłumaczenie: Monika Bukowska
Podziel się:
Audiobook MP3
Cena inverso.pl: 27,90 zł
Cena detaliczna: 34,90 zł
ISBN: 978-83-8295-980-2
W sprzedaży od: 06-09-2022
To nie jest książka ani o byciu gotowym, ani odważnym, ani nieustraszonym. To jest książka o byciu WOLNYM.

Michael już jako małe dziecko wie, że nie jest taki jak inni chłopcy. Ma tylko mamę (tata nie chce porozmawiać z nim nawet przez telefon), jego rodzice to imigranci pochodzący z zupełnie różnych kultur, a on sam od samochodów woli zabawę z koleżankami lalkami Barbie. A to tylko początek trwających lata poszukiwań własnej tożsamości i miejsca w świecie, wypełnionych porażkami i sukcesami, miłościami i odrzuceniami, a także odkrywaniem pełnego kolorów świata drag.

"Czarny Flaming" to oryginalna, a jednocześnie niezwykle uniwersalna powieść, która zachwyca prostotą i wdziękiem. Została doceniona zarówno przez najostrzejszych krytyków, jak i najbardziej wymagających czytelników i stanowi powiew świeżości w literaturze młodzieżowej - perełkę, jakiej w Polsce jeszcze nie było.

NAGRODZONA NAJWAŻNIEJSZĄ NAGRODĄ LITERACKIEGO ŚRODOWISKA QUEER - STONEWALL BOOK AWARD

Śmiały, radosny hymn o samopoznaniu i akceptacji. - "The Bookseller"

Uroczysta i pełna pasji, odważna powieść Atty wzywa czytelników do poszukiwania własnej prawdy. - "The Guardian"

Obfity w poezję i ilustracje, "Czarny Flaming" pokazuje czytelnikom, jak może wyglądać świat, gdy zacznie się żyć pełnią kolorów. - BuzzFeed

Jeden z najważniejszych głosów we współczesnej poezji… "Czarny Flaming" to mocna historia o dorastaniu i odkrywaniu, kim się jest, opowiedziana w postaci pięknych wersów. To książka, którą każdy może docenić. - "Gay Times"

Siła, z którą trzeba się liczyć i głos, który domaga się wysłuchania. - "Pride Magazine"

Wspaniała i poruszająca eksploracja seksualności, poezji, rasy i miłości w pierwszoosobowej perspektywie… Zniuansowana, zapisana wolnym wierszem historia, która emanuje ciepłem, głębią i przebaczeniem… Piękna praca, wypełniona uczuciem, wnikliwością i słowami, za którymi tęskniłem jako nastolatek. - "The Queer Review"

Piękna, ostra, odważna i niesamowicie oryginalna. - "Book Riot"

Niesamowita książka, która potrafi zachęcić do dyskusji, przełamać bariery, otworzyć oczy na inne sposoby życia. - "Independent Book Review"

Dean Atta - nagradzany poeta, znany aktywista, ambasador Narodowego Dnia Poezji i Miesiąca Historii LGBT+. "Independent" nazwał go "jedną z najbardziej wpływowych osób LGBT w Wielkiej Brytanii", a BBC wybrało na jurora Young Writers Award, Regularnie pojawia się w mediach i na festiwalach, mówiąc o sprawach płci, tożsamości, rasy i dorastania. Jego oryginalne utwory zachwyciły między innymi Bernardine Evaristo. Dotąd Atta pojawił się w ponad 50 antologiach, magazynach i czasopismach, a jego teksty zdobiły wystawy największych brytyjskich muzeów. Jedno z nich, Tate Britain, stworzyło nawet filmik oparty na "Czarnym Flamingu", który dostępny jest w serwisie YouTube.

Czyta: Marcin Hycnar
Długość nagrania: 4 godz. 27 min.
Format: MP3

Fragment audiobooka (posłuchaj)